کد مطلب: 47781
تاریخ انتشار : 1399-07-07 13:08
جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به برگزاری چالش کرونا گفت: در چالش کرونا ۷ هزار ۳۰۰ ایده از سوی دانشجویان بسیجی برای حل بحران جمع آوری شد.

به گزارش ايلام بيدار ، سردار "محمد حسین سپهر"، جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی در آئین رونمایی از گنجینه شهدای دانشجو با اشاره به نقش آفرینی دانشجو و پیوند حیات بخش آن با انقلاب گفت: این پیوند از سال ۱۳۳۲ با خیزش استقلال خواهی و کمک به نهضت امام خمینی شروع شد و در طول انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب یکی از قشر‌های بسیار تاثیرگذار در تحقق نظام اسلامی، دانشجو و دانشگاهیان بودند.

سردار سپهر با بیان اینکه دانشجویان بخش قابل توجهی از فرماندهان دفاع مقدس را تشکیل می‌دادند، افزود: لایه نخبگی و خواص در مدیریت و راهبری دفاع مقدس جایگاه ویژه‌ای داشته است. این یک افتخار بزرگ برای مسئولان حوزه دانشجویی و دانشگاه‌هاست. 

وی ادامه داد: در ۴۰ سالگی انقلاب شاهد حضور پررنگ و مفید دانشجویان و حضور در نقاط عطف انقلاب بوده ایم. شهدای دانشجو مایه مقبولیت بخشی به نظام و قوام حوزه‌های عرصه حیات اجتماعی در این مدت بوده اند.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: یکی از مواهب کار در دانشگاه‌ها، شکل گرفتن بسیج دانشجویی بود که با نگاه آرمانی امام خمینی (ره) رسالت بسیج دانشجویی مشخص شد.

وی تصریح کرد: تزکیه تربیت، تعلیم و مهارت جزو مولفه‌های تعالی بشر هستند و بسیج دانشجویی در این عرصه‌ها نقش مهمی دارند.

سردار سپهر گفت: بسیج دانشجویی در این رابطه نقش راهبردی برای تربیت و مهارت افزایی دانشجویان داشته است، در اقشار ۲۲ گانه بسیج، نقش استادان بسیج دانشجویی در تحقق انقلاب اسلامی، بسیار مهم است.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی افزود: از وزیر علوم درخواست داریم برای ایجاد زمینه و بستر فعالیت‌های بسیج دانشجویی، حمایت‌ها را بیشتر کنند.

سردار سپهر درباره ۳ ماموریت بسیج دانشجویی گفت: شناخت صحیح چالش‌ها و ایجاد فضای انتقادی و امید بخشی، جزو ماموریت‌های اصلی بسیج دانشجویی است.

وی در خاتمه با اشاره به برگزاری چالش کرونا گفت: در چالش کرونا، حدود ۷ هزار ۳۰۰ ایده از سوی بسیجیان برای حل بحران جمع آوری شد.

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب