کد مطلب: 47551
تاریخ انتشار : 1399-06-31 08:05
با نپذیرفتن زائر خارجی از سوی عراق، پیشنهاد اعزام موکب سلامت به عراق برای ارائه خدمات بهداشتی به زوار اربعین مطرح شد که در نهایت ستاد مرکزی اربعین با دستور ستاد مبارزه با کرونا مجوز حضور موکب‌های سلامت به عراق را نداد.

به گزارش ايلام بيدار ، با تصمیم عراق برای نپذیرفتن زائر خارجی در ایام اربعین، کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین که زیر نظر ستاد بازسزی عتبات فعالی دارد، تصمیم گرفت تا موکب‌هایی را در حوزه سلامت به عراق اعزام کند که مذاکراتی نیز در این زمینه انجام شد و قرار بود در صورت موافقت طرف عراقی این موکب‌ها به عراق اعزام شوند.

یوسف افضلی، دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه موکب‌هایی در حوزه سلامت آماده ارائه خدمات زوار اربعین بود، اظهار داشت: ما اعلام آمادگی کردیم تا ۵۰۰ موکب را در صورت موافقت عراق در ایام اربعین به این کشور اعزام کنیم.

وی با بیان اینکه امروز اعزام موکب در حوزه سلامت نیز لغو شد، افزود: با دستور ستاد مرکزی اربعین و با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا، امسال هیچ موکب ایرانی به عراق اعزام نخواهد شد و به این ترتیب حتی موکب سلامت نیز به عراق اعزام نمی‌کنیم. بنابراین، حرکت به سوی مرزها و حتی برنامه‌ریزی برای سفر به عراق در ایام اربعین ممنوع است.

پرونده اعزام زوار به اربعین بسته شده است و هیچ اعزام زائر و حتی موکب ایرانی به عراق در ایام اربعین نداریم.

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب