با بخشش اولیای دم در هلیلان؛
فرد اعدامی از طناب دار نجات یافت
کد مطلب: 46409
تاریخ انتشار : 1399-05-14 08:31
رئیس شورای حل اختلاف استان ایلام با اعلام خبر نجات یک نفر محکوم به قصاص نفس از چوبه دار گفت: حدود ۱۸ سال پیش در یکی از روستاهای شهرستان هلیلان در پی بروز اختلاف بین دو خانواده، درگیری و نزاع رخ داده و در این میان یک نفر به قتل می رسد و اینک با رضایت خانواده مقتول، محکوم از قصاص نفس نجات یافت.

به گزارش ايلام بيدار ، " امیر حسین آذرمنش" درخصوص بخشش فرد اعدامی  در جمع خبرنگاران گفت: حدود ۱۸ سال پیش دریکی از روستاهای هلیلان در پی بروز اختلافات مالی و ملکی بین دو خانواده درگیری و نزاع رخ داده که متاسفانه منجر به قتل یک نفر شد.
وی اظهار کرد: پس از وقوع این حادثه قاتل متواری شد و پس از گذشت ۱۴ سال دستگیر و بعد از سپری کردن چهار سال زندان، اعضای شورای حل اختلاف شهرستان سرابله، معتمدین و مصلحین منطقه پس از تلاش و پیگیری‌های مستمر و چندین جلسه صحبت و گفت وگو با خانواده‌ مقتول، موفق به اخذ رضایت جهت عدم اجرای حکم قصاص شده و خانواده مقتول از اجرای حکم قصاص گذشت کردند.
آذرمنش با اشاره به ارزش و مرتبه بسیار والای صلح و سازش از دیدگاه شرع مقدس اسلام و تاکید بر این موضوع در آیات و روایات متعدد خاطر نشان کرد: شوراهای حل اختلاف باید در جهت نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه و اصلاح ذات البین طرفین، تمامی تلاش خود در این راستا انجام دهند.
رییس شوراهای حل اختلاف استان ایلام یادآور شد: این ششمین پرونده قتل عمد منجر به سازش بوده که علیرغم حکم قصاص در سطح استان منجر به مصالحه گردیده است.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب