کد مطلب: 45435
تاریخ انتشار : 1399-04-07 12:49
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت: در روزهای گذشته به دلایل فنی در کشور ناچار به اعمال مدیریت بار اضطراری شدیم که امیدواریم با همکاری مردم این روند کاهشی شود.

"هادی شیرخانی"، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام در گفتگو با ایلام بیدار با اشاره به میزان مصرف انرژی در روزهای اخیر گفت: سال گذشته با همراهی مردم خاموشی ناشی از فقدان توازن تولید و مصرف نداشتیم.

وی اظهار کرد: امسال نیز انتظار است با همکاری مردم و مشترکین شرکت برق، مانع از خاموشی ها شوند.

شیرخانی افزود: در روزهای گذشته به دلایل فنی در کشور ناچار به اعمال مدیریت بار اضطراری شدیم  که امیدواریم با همکاری مردم این روند کاهشی شود.

این مسوول اضافه کرد: با عنایت به اینکه عامل اصلی مدیریت مصرف در اختیار مشترکین است، از انان استدعا می شود نسبت به صرفه جویی مصرف برق توجه جدی داشته باشند.

شیرخانی تصریح کرد: هدف شرکت توزیع فقدان استفاده از انرژی برق از سوی مردم و یا خدشه در  رفاه انان نیست بلکه توقع این است در ساعات طلایی مدیریت مصرف برق یعنی ۱۳ تا ۱۷ از مصارف غیر ضرور خود داری کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: در این ساعات کولرهای گازی را روی دمای ۲۴ که همان دمای سلامت و اسایش است قرار دهند، دور کولرهای ابی را روی کند تنظیم کرده و حتی المقدور از استفاده از چرخ گوشت، جاروبرقی، لباس شویی، ظرف شویی و ... در این ساعات اجتناب کنند.

 

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

در مناطق کم برخوردار، با هدف ترغیب سرمایه گذاران به تولید در آن منطقه که نتیجه اش می شود اشتغال پایدار و زنجیره شغلی مناسبی را تشکیل می دهد؛ استثنائاتی را برای آن قبول می کنند با هدف اینکه صادرات در آن منطقه توسعه پیدا کند و هدف اصلی اش تولید ارزش افزوده است که با این تولید ارزش افزوده ما ایجاد اشتغال کنیم و تولید را تقویت نماییم ولی مناطق آزاد ما که این سالها شکل گرفته، شرکتهایی که آنجا فعالیت می کنند و از مزایای مناطق آزاد استفاده کرده اند خیلی خبرها منتشر شد که سالها شرکتهای صوری در مناطق آزاد شکل گرفته و سالها از معافیت مالیاتی استفاده کرده اند و هیچ خدمتی ارائه نداده اند. اهم فعالیت تجاری مناطق آزاد محروم به واردات مربوط می شود، در افکار عموم و مردم آنجا بعنوان درگاه واردات تصور می شود. مردم مناطق محروم سرمایه آنچنانی ندارند مغازه بزنند و جنس بخرند و مغازه داری و سرمایه گذاری اش نصیب سرمایه داران شهرهای بزرگ می شود و کارگری و باربری اش نصیب مردم مناطق محروم می شود. به نام مردم و به ضرر مردم به کام واردات کنندگان و فرار کنندگان مالیاتی است. مسئله دیگری که نصیب مردم منطقه محروم می شود، قیمت ملک منطقه بخاطر هجوم سرمایه ها و اندک تجارتی که ایجاد می شود بالا می رود و امکان اجاره و خرید خانه و مغازه برای مردم بومی سخت می شود. با تصویب منطقه آزاد اکثر مردم منطقه فقیرتر می شوند و کاری که پیدا می کنند، کارگری و باربری است و با این پولها نمی توانند اشتغال داشته باشند یا ثروتمند شوند. منطقه آزاد با این اوصاف اصلا توجیه اقتصادی ندارد. کسانی که از قبل در مناطق آزاد زمین و ملک خریده اند سود می بزند. در مسئله ای که اکثر مردم ضرر می کنند و مردم مستضعف و غیر برخوردار مشکل شان حل نمی شود، اختلاف طبقاتی بیشتر در آنجا دیده می شود. با تصویب منطقه آزاد تجاری مهران فقط یک قشر برخوردار فاصله می گیرند و موجب فاصله طبقاتی خواهد شد. با تصویب منطقه آزاد کرایه مغازه ها گران می شود و به تبع آن قیمتها در آن منطقه افزایش پیدا می کند، رانت بیشتر می شود و اکثر مردم متضرر می شوند. ممکن است برخی از مردم فکر کنند تصویب منطقه آزاد به نفع شان است اما محدود افرادی که از تصویب منطقه آزاد سود می بزند می خواهند با رانت منافع شان زیاد شود. دولت بجای تصویب منطقه آزاد مهران بهتر است خدمات ترانزیتی در استان ایلام ارائه کند و جاده ها به هم وصل کنند که اشتغال زیادی را بدنبال دارد. از ظرفیت های کشاورزی و صنعتی برای اشتغال و تولید استفاده شود. تصویب مناطق آزاد به گسترش کالای قاچاق و پولشویی کمک می کند.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب