رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران خبر داد؛
بازرسی ازدوهزار مرکزعرضه فرآورده های خام دامی در دهلران
کد مطلب: 45375
تاریخ انتشار : 1399-04-03 08:41
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و ۳۳۸ مورد بازرسی از اماکن عرضه گوشت و فرآورده های خام دامی شهرستان انجام شده است.

به گزارش ايلام بيدار ،"ایوب دارابی"،رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران گفت: در این بازرسی‌ها ۱۳۶ کیلوگرم مواد لبنی، تخم مرغ، گوشت مرغ، ماهی و گوشت قرمز فاسد و غیرقابل مصرف در جریان این بازرسی‌ها ضبط و معدوم شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران اظهار کرد: در سه ماهه اول سال جاری نظارت بر کشتار یک هزار و ۴۳۹ رأس دام سبک و سنگین صورت گرفته که میزان ۵۳ هزار ۹۷۰ کیلوگرم گوشت قرمز تولید شده است.

دارابی عنوان کرد: در این مدت میزان آلایش خوراکی ضبطی به دلیل بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام، ۱۰۲ کیلو گرم بوده که معدوم سازی شده است.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران گفت: صدور گواهی بهداشتی برای تعداد ۱۸ هزار و ۲۵۰ رأس دام سبک عشایر کوچ رو به مقصد استان‌های کرمانشاه، لرستان، همدان و سایر نقاط استان ایلام در این سه ماه صورت گرفته است.

وی بیان داشت: ۳۵۰ هزار نوبت سر دام علیه بیماری‌های واگیر مشترک بین انسان و دام توسط شبکه و بخش خصوصی مایه کوبی شده‌اند.

دارابی افزود: شهرستان دهلران با ۳۵۰ هزار رأس دام سبک، ۱۲ هزار رأس دام سنگین، ۲۷ واحد مرغداری گوشتی و تجاری، مزارع پرورش ماهی سرد آبی و گرم آبی و زنبورستان ها نقش مؤثری در تولیدات دارد و به عنوان قطب دامپروری استان ایلام مطرح است.

برگزیده سایت

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب