معاون صنایع‌دستی میراث‌فرهنگی ایلام:
بازارچه دائمی صنایع دستی ایلام بازگشایی شد
کد مطلب: 44741
تاریخ انتشار : 1399-02-31 08:30
-معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از بازگشایی بازارچه دائمی صنایع دستی استان پس از دوماه تعطیلی خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ،نورالدین محسنی اظهار کرد: در جلسه ای که با فعالان بازارچه صنایع دستی در محل این بازارچه برگزارشد، بازارچه دائمی صنایع دستی شهر که به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته تعطیل شده بود با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی فعالان این حوزه و تعیین ساعت کاری از سوی این معاونت بازگشایی شد و آماده ارائه خدمت به مشتریان و تولیدات محصولات است.
وی افزود: بازارچه دائمی صنایع‌دستی شهر ایلام دارای ۲۳ غرفه شامل انواع رشته‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شامل گلیم ساده، گلیم نقش برجسته، چوب، سفال، سنگ تراشی، معرق، محرق ساقه گندم، زیورآلات، جاجیم، چیت بافی و… است که صنعتگران و هنرمندان این رشته ها در این بازتارچه فعالیت دارند.
محسنی تصریح کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده از کارگاه های صنایع دستی آسیب دیده پیشنهاد شده که برای حمایت از فعالان این عرصه با پرداخت تسهیلات خسارات ناشی از کرونا جبران شود.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ایلام تصریح کرد: هم اکنون در استان ۳۳ رشته صنایع دستی در قالب بیش از ۱۲۰ کارگاه با ۱۰ هزار صنعتگر در رشته های مختلف سنتی وهنری فعالیت دارند.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب