کد مطلب: 43818
تاریخ انتشار : 1399-01-21 15:18
مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام گفت: تدابیر کنترل شیوع ویروس کرونا در این استان افزایش مصرف اینترنت کاربران را به دنبال داشته است.

به گزارش ايلام بيدار ، رضا حسن بیگی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا و تعطیلات ایام نوروز در کشور و اجبار به قرنطینه خانگی و طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان نیاز ضروری مردم و دستگاه‌های درگیر به استفاده از اینترنت شبکه ارتباطات زیرساخت افزایش یافت.
وی افزود: در این راستا امورات روزمره از جمله برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت آنلاین، دور کاری ادارات، برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری و قطع زنجیره‌ای ویروس کرونا در استان انجام شد.
حسن بیگی تاکید کرد: حجم مصرف دیتای زیرساخت استان (اینترنت) در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۲.۵ برابر و حجم مصرفی ۳۰ گیگابیت بر ثانیه را در پی داشته است.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام اضافه کرد: پایداری شبکه ارتباطی زیرساخت که بستر اصلی ارتباطات صوت، تصویر و داده‌های بین شهری، بین استانی و بین الملل مشترکان از طریق شبکه فیبر نوری و سایر مسیرهای انتقال برقرار می‌شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود.
وی گفت: در این ایام و با آماده باش کامل نیروهای فنی شرکت ارتباطات زیرساخت ایلام، هیچگونه قطع ارتباط شبکه فیبر نوری که منجر به  اختلال در ارتباطات استان شود رخ نداده است.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب