کد مطلب: 43727
تاریخ انتشار : 1399-01-18 08:22
رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان چرداول از کشف وضیط مواد غذایی غیر بهداشتی در بازار خبرداد.

به گزارش ايلام بيدار ، "سروش حیدری"  در حاشیه بازدید از بازار شهرستان چرداول گفت: مقدار 1.5 تن  گوشت شامل مرغ، ماهی  و گوشت قرمز بوده که به دلیل غیر بهداشتی بودن و تاریخ مصرف گذشته به ارزش ۴۵۰ میلیون ریال از فروشندگان کشف و ضمن معدوم کردن،  پرونده های قضایی در این راستا تشکیل شده است. 
وی اظهار کرد: همچنین دو تن آرد و یک تن کودشیمیایی  کشف شده پرونده های متخلفان در دست اجرا و صدور رای است.
حیدری یادآور شد: با شیوع بیماری کرونا در استان و در راستای حفظ سلامتی مردم و اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا و بویژه در ایام منتهی به سال و دو هفته گذشته بجز صنوف ضروری تمام واحدها و مغازه ها در سرابله و سایر شهرهای شهرستان تعطیل شد.
رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان چرداول ادامه داد: مردم باید از خرید مواد خام دامی به صورت فله‌ای و یا بسته بندی بدون مشخصات و برچسب خودداری کنند و مواد گوشتی و پروتئینی را فقط از فروشندگان مجاز خریداری کنند چون بعضی از سودجویان، سنگدان، جگر، پا و  دل مرغ را از جاهای دیگر بصورت بسته بندی و غیر بهداشتی جهت فروش در شهرستان توزیع می کنند.
وی اضافه کرد:  گشت های مشترک با حضور تعزیرات حکومتی، دامپزشکی، صنعت، معدن و تجارت، اصناف و نیروی انتظامی تمام بازار و فروش محصولات در سطح شهرها و روستاها انجام می گیرد و از مردم درخواست داریم هرگونه تخلف صنفی را به تعزیرات حکومتی و یاسایر نهادهای مربوطه گزارش کنند.
 مدیر اداره دامپزشکی  چرداول نیز در حاشیه این بازدید گفت: برای اولین بار و در سطح استان ایلام بعداز چهل سال از تعداد بیش از ۲۰۰ واحد مرغداری ، کبابی ها و قصابی  ها بیش از ۴۵۰ عدد چنگک برش و جمع آوری شده است.
جبار فیضی اضافه کرد: این چنگک ها چهره زشتی را در سطح  معابر عمومی و محل های پرتردد در شهرها و روستا ها بوجود آورده بود و این میزان چنگک جمع آوری شده به نفع صندوق دولت ضبط شده است.
 وی افزود:  همچنین در یکماه گذشته بیش از ۵۰ واحد  شامل قصابی ها، مرغ فروشی ها، رستوران ها و کبابی ها بخاطر عدم رعایت موارد بهداشتی و عرضه محصولات تاریخ مصرف گذشته پلمب شده اند.
فیضی جلوگیری از ذبح دام در  ملاعام، بازرسی روزانه از صنوف سطح شهرستان، پلمب واحدهای متخلف و تشکیل پرونده قضایی، ممانعت از فروش و عرضه مرغ زنده و بازدید مانیتور جهت جلوگیری از بیماری تب برفکی در سطح روستا ها از دیگر برنامه های اجرایی توسط دامپزشکی چرداول برشمرد.
 
انتهای پیام/ر

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب