رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام:
ابتلا به کرونا در ایلام افزایشی است
کد مطلب: 43317
تاریخ انتشار : 1399-01-04 08:39
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: روز به روز آمار مبتلایان به بیماری کرونا در حال گسترش است و وضعیت شیوع و ازدیاد آن در روزهای اخیر، نویدبخش روزهای خوبی نیست و در آینده نزدیک شاهد جولان این ویروس در سطح استان خواهیم بود.

به گزارش ايلام بيدار ، "محمد کریمیان"، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پیامی به مردم استان اظهار داشت: در خانه بمانید و سلامت خود و عزیزانتان را در معرض خطر قرار ندهید.

وی افزود: در روزهای اخیر از طریق اخبار و گزارش رسانه‌های مختلف، وضعیت ابتلا به بیماری کرونا، میزان شیوع و مرگ و میر ناشی از آن در جهان و کشورمان را شاهد هستیم، این ویروس هم اکنون به یک مشکل جهانی تبدیل شده است و کشورهای زیادی از جمله ایران در حال تجربه این بیماری هستند و استان ایلام نیز از این قاعده مستثنی نیست.

کریمیان یادآور شد: اکنون بروز بحران مطابق این شرایط دور از انتظار نیست و هشدار برای فراگیری این بیماری امری منطقی و محتمل خواهد بود و متاسفانه در صورت بی‌تفاوتی برخی از افراد جامعه نسبت به سلامت خود و دیگران شاهد وقوع اتفاقات تلخ و جبران ناپذیری خواهیم بود.

وی از مردم استان خواست: برای حفظ جان خود، عزیزان، اطرافیان و سایر مردم جامعه و جلوگیری از مرگ آنان در خانه بمانید و با هیچ فردی از بیرون ارتباط نداشته باشید تا این ویروس از دیار و کشورمان رخت بربندد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: برای حفظ سلامتی همه و تجربه زندگی در کنار عزیزانتان از خانه بیرون نروید و با قرنطینه خود در خانه زنجیره انتقال و شیوع این بیماری را در استان قطع کنید چرا که در این شرایط لازم است برای جان خود ارزش قائل شویم و از رفتارهای پرخطر که سلامت جان خود و اطرافیانمان را به خطر می‌اندازد، پرهیز کنیم و با در خانه ماندن، سلامت را به خود و دیگران هدیه کنیم.

دکتر کریمیان تاکید کرد: این بیماری هیچ درمانی ندارد و تنها راه گریز از ابتلا به آن، در خانه ماندن و پرهیز از ارتباط با دیگران است و هر فردی که برای جان خود و عزیزانش ارزش قائل است به طور قطع نکات پیشگیرانه را رعایت خواهد کرد.

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در  استان ایلام با افزایش ۱۷ مورد جدید به ۱۸۳ نفر رسیده است.

70 نفر از بیماران بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و تاکنون 11نفر نیز فوت شده است.

انتهای پیام/ش

برگزیده سایت

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان؛
رزمنده دوران دفاع مقدس در گفتگوبا ایلام بیدار؛
امام جمعه چرداول در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب