کد مطلب: 42913
تاریخ انتشار : 1398-12-15 17:02
علاقه مندان به تاریخ می توانند آثار کمتر دیده شده از عصر فراعنه را در موزه قاهره ببینند.

به گزارش ايلام بيدار ، بشر در طول تاریخ، تمدن‌های مختلفی را دیده است. یکی از این تمدن‌ها با نام عصر فراعنه شناخته می‌شود.

عصر فراعنه، عصری است که در طول آن مصر باستان به تمدنی بزرگ در شمال شرقی آفریقا تبدیل شد.

مرور عصر فراعنه در یکی از موزه‌های مصر

شاید به همین دلیل است که برخی از موزه‌های جهان به نمایش آثار به جای مانده از عصر فراعنه اختصاص پیدا کرده‌اند. یکی از این موزه‌ها با نام موزه مصر یا موزه قاهره شناخته می‌شود. موزه مصر که در قاهره قرار گرفته، دارای مجموعه گسترده‌ای از آثار باقیمانده از مصر باستان است. این موزه محل نگهداری از ۱۲۰۰۰۰ اثر تاریخی و موزه‌ای است البته مانند موزه‌های دیگر جهان فقط نمونه‌ای از این آثار تاریخی را در معرض دید عموم قرار داده است.

مرور عصر فراعنه در یکی از موزه‌های مصر

موزه مصر بزرگترین مجموعه آثار باستانی فرعونی در جهان است. این موزه از دو طبقه تشکیل شده است. در طبقه همکف موزه مصر مجموعه گسترده‌ای از پاپیروس و سکه به نمایش گذاشته شده‌اند. سکه‌های موجود در این طبقه  از فلزاتی مانند طلا، نقره و برنز ساخته شده‌اند. در میان این سکه‌ها علاوه بر سکه‌های مصری، سکه‌های یونانی، رومی و اسلامی نیز دیده می‌شوند.

مرور عصر فراعنه در یکی از موزه‌های مصر

بازدیدکنندگان موزه مصر می‌توانند در طبقه اول این موزه آثاری مانند مقبره‌های فرعون‌ ها را ببینند. دو اتاق از اتاق‌های این طبقه موزه مصر محل نگهداری از مومیایی برخی از پادشاهان و برخی از اعضای خانواده آن‌ها است.

مرور عصر فراعنه در یکی از موزه‌های مصر

انتهای پیام/ش

برگزیده سایت

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان؛
رزمنده دوران دفاع مقدس در گفتگوبا ایلام بیدار؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب