کد مطلب: 41574
تاریخ انتشار : 1398-11-01 20:08
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: فرمانداری‌ها و بخش‌های تابعه و تمامی دستگاه‌های امدادرسان و خدماتی اعم از شهرداری، هلال احمر، راهداری، پلیس راه و راهور و فوریت‌های پزشکی از امروز سه‌شنبه اول بهمن تا یکشنبه هفته آینده به حالت آماده‌باش درآمدند.

به گزارش ایلام بیدار،رضا کریمیان "،مدیرکل بحران استانداری ایلام گفت :این آماده‌باش باتوجه به صدور اخطارها و هشدارهای مکرر هواشناسی مبنی بر ورود سامانه پرقدرت بارشی به استان ایلام به فرمانداران، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها و تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه از دستگاه‌های مرتبط خواسته شده است هشدارهای لازم را به عامه مردم به ویژه رانندگان، کشاورزان، عشایر و دامداران بدهند، تاکید کرد: کشاروزان باید ایستگاه‌ها و موتورهای تامین آب را عایق‌بندی کنند و ساکنان مناطق جنوبی نیز کانال‌های هدایت آب به اراضی را بپوشانند تا از طغیان و سرریز شدن احتمالی این کانال‌ها به اراضی زراعی جلوگیری شود.

کریمیان یادآور شد: عشایر و دامداران نیز باید از اتراق در حاشیه یا حریم رودخانه‌ها و خشکه‌رودها اجتناب کنند و همچنین از تعلیف دام در کنار رودخانه‌ها به علت احتمال طغیان آب و ارتفاعات به دلیل خطر رعد و برق و صاعقه خودداری کنند و رانندگان و مسافران نیز تا حد امکان از سفر غیرضروری بپرهیزند و در صورت مسافرت و رانندگی در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها احتیاط‌های لازم را مد نظر داشته باشند.

وی اضافه کرد: مردم نیز با توجه به سرمای هوا و پیش‌بینی بارش برف و یخبندان کنتورهای آب را عایق‌بندی کنند و در مصرف حامل‌های انرژی بویژه برق و گاز مدیریت داشته باشند تا شبکه توزیع دچار افت نشود و از شرکت‌های توزیع کننده آب، برق و گاز نیز خواسته شده است در مدت بروز ناپایداری جوی با هسته سرد تا حد امکان از افت بار شبکه‌های توزیع حامل‌های انرژی جلوگیری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام تاکید کرد: از شرکت غله و خدمات بازرگانی و سازمان صنعت معدن و تجارت نیز خواسته شده است آب، برق و آرد مورد نیاز نانوایی‌ها در این چند روز تامین و پشتیبانی شود تا این واحدهای خدماتی پرتقاضا با مشکل و کمبود آرد یا حامل‌های انرژی مواجه نشوند و در روند فعالیت آنها اختلال ایجاد نشود.

طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی سامانه بارشی از امروز عصر وارد استان می‌شود که تا اواسط روز پنجشنبه در استان فعال است و سپس از عصر روز جمعه تا پیش از ظهر شنبه هفته یک سامانه بارشی با هسته سرد هوای استان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد که بارش برف، باران، تگرگ، یخبندان، افت دما، صاعقه، مه‌گرفتگی و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها از پیامدهای این سیستم‌های بارشی است.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب