کد مطلب: 39598
تاریخ انتشار : 1398-08-29 08:48
میزان تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر ۴ درصد خواهد بود.

به گزارش ايلام بيدار ، سید حسن حسینی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: وزیر صمت، مدیران بانک مرکزی، روسای اتاق بازرگانی و اصناف، رئیس سازمان حمایت، مسئولان وزارت اطلاعات و سازمان تعزیزات در جلسه کمیسیون اقتصاد حضور داشتند.

وی ادامه داد: وزیر صمت در گزارشی اعلام کرد که بازار تحت کنترل است.
حسینی تصریح کرد: علاوه بر این اعلام شد که میزان تورم حداکثر ۴ درصد خواهد بود. ۱.۷ درصد تورم روانی و ۲.۳ درصد تورم مستقیم.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان سازمان تعزیرات اعلام کردند که ۳ هزار و ۵۰۰ بازرس سازمان تعزیزات در میدان هستند. علاوه بر این هزار بازرس از اتاق اصناف و اتاق های مختلف در قیمت ها نظارت دارند.
بر اساس اعلام مسئولان، ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی تکمیل است و بسیاری از کالاها در بنادر هستند که امکان حمل و نقل یکباره آنها وجود ندارد و به تدریج به شهرها منتقل خواهند شد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: مسئولان اعلام کردند که پیش بینی های لازم برای اعطا سهمیه به گروههای هدفی که مصرف غیرمتعارف دارند صورت گرفته است و سهمیه لازم برای وانت، اسنپ،  مسافربرها و تاکسی در نظر گرفته شده است.
همچنین وزیر صمت اعلام کرد: از همه اتحادیه ها خواسته شده که قیمت کالاهای اساسی و غیراساسی افزایش نیابد.
وی گفت: مقرر شد قیمت کالاهایی که ارتباط مستقیم با بنزین دارند نیز توسط ستاد تنظیم بازار اعلام شود.
حسینی ادامه داد: بانک مرکزی اعلام کرد: با افزایش قیمت بنزین، هزار تومان قیمت ارز افزایش یافت که در روز دوم ۵۰۰ تومان کاهش یافت و امروز اختلاف قیمت ارز پیش از افزایش قیمت بنزین و پس از افزایش قیمت بنزین به میزان ۵۰۰ تومان است که سیر نزولی خواهد داشت.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سازمان تعزیرات اعلام کرد میزان پرونده های گران فروشی  افزایش غیرمتعارفی نداشته و ۲ یا ۳ درصد افزایش یافته که نشان می دهد صنوف قیمت کالاها را افزایش نداده اند.

منبع: مهر

انتهای پیام/ر

برگزیده سایت

ایلام بیدار گزارش می دهد؛
رئیس اتاق بازرگانی ایلام در واکنش به بلوکه کردن دارایی های ایران توسط توسط کره جنوبی:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب