سئول سازمان راهیان نور سپاه امیرالمؤمنین (ع) ایلام گفت:
ارسال ۱۸۵۰ اثر به جشنواره رهاورد سرزمین نوردر ایلام
کد مطلب: 39470
تاریخ انتشار : 1398-08-22 15:31
مسئول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام، گفت: در سال ۹۷ نزدیک به ۱۸۵۰ اثر در قالب دل نوشته، متن ادبی، سفرنامه، عکس و کلیپ به دبیرخانه جشنواره استانی «رهاورد سرزمین نور» در استان ایلام ارسال شد.

به گزارش ايلام بيدار ،"حسن پورمحمدی"، صبح امروز(22 آبان) در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره رهاورد سرزمین نور در سالن جلسات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: پنجمین جشنواره استانی «رهاورد سرزمین نور» در قالب برگزاری هفدهمین جشنواره «رهاورد سرزمین نور» در این استان با استقبال بسیار خوبی برگزارشده است.

 

وی تصریح کرد: جشنواره «رهاورد سرزمین نور» بر اساس تأکیدات و منویات مقام معظم رهبری به‌منظور ثبت آثار راهیان نور باهدف شناسایی استعدادهای فرهنگی هنری، بروز و نشر آثار فرهنگی هنری در حوزه دفاع مقدس و تشویق و ترغیب هنرمندان در خلق آثار هنری در دو حوزه دفاع مقدس و راهیان نور برگزار می‌شود.

 

 مسئول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام، ابراز کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران و خادمین اردوهای راهیان نور، فرمودند همان‌طور که در اقتصاد به دنبال تولید هستیم در فرهنگ نیز باید به دنبال تولید باشیم و بر این اساس باید گفت که دفاع مقدس گنج بزرگی است که با کاروان‌های راهیان نور باید این گنج را استخراج کرد.

 

پورمحمدی یادآور شد: تداوم ادبیات دفاع مقدس و پرداختن به ابعاد دفاع مقدس و کنکاش در این حوزه و کمک به تولید آثار فاخر در حوزه دفاع مقدس باهدف حضور کلیه آحاد و اقشار مختلف جامعه در این جشنواره از دیگر اهداف برگزاری آن بوده است.

 

وی افزود: با توجه به ظرفیت عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نور و اعزام کلیه اقشار به مناطق عملیاتی یادمانی دوران دفاع مقدس، این جشنواره فرصت مناسبی است که با شرکت اقشار مختلف، در حوزه‌های گوناگون، لحظات ناب حضور افراد در مناطق عملیاتی در قالب هنر در قاب دوربین و رشته قلم، ثبت شود.

 

پورمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: در سال 97 نزدیک به 1850 اثر در قالب دل نوشته، متن ادبی، سفرنامه، عکس و کلیپ به دبیرخانه این جشنواره در استان ایلام ارسال شد که با رشد کیفی 25 درصدی نسبت به سال ماقبل آن مواجه بوده است و آثار برگزیده این جشنواره به هفدهمین جشنواره کشوری ارسال می‌شود.

 

گفتنی است، در این مراسم از 30 نفر از برگزیدگان این جشنواره در 9 بخش با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی استان تجلیل شد.

پایان پیام/

برگزیده سایت

وقتی برخی افراد مشهور یک بام و دو هوا بازی می کنند؛
سانسور و تحلیل های آبکی تمامی ندارد؛
در لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب