کد مطلب: 39404
تاریخ انتشار : 1398-08-20 07:11
مدیر ورزش و جوانان ملکشاهی گفت: رشته ورزشی سوار کاری که تا کنون در این شهرستان مغفول مانده بود احیا و به عنوان یک هیئت ورزشی سازمان یافته شروع به کار می کند.

به گزارش ايلام بيدار ، "امیر صالحی"، مدیر ورزش و جوانان شهرستان ملکشاهی گفت: با توجه به استعداد و ظرفیت های مناسب شهرستان ملکشاهی و جوانان علاقه مند به رشته مفرح سوارکاری، این رشته ورزشی به صورت حرفه ای و سازمان یافته در حال شکل گیری است.

 

وی با بیان اینکه سوارکاران این شهرستان تاکنون حائز رتبه های برتر مسابقات استانی شده اند، اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۳۰ ورزشکار حرفه ای در این شهرستان با در اختیار داشتن چابک ترین اسب های بومی و غیر بومی مشغول به فعالیت هستند.

 

صالحی افزود: از ابتدای سال جاری سه رشته ورزشی کوهنوردی ، دوچرخه سواری و اسب سواری در این شهرستان شکل گرفته و ورزشکاران این رشته ها به صورت سازمان یافته در مسابقات ورزشی شرکت می کنند.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر سوارکاری در این شهرستان با فعالیت جوانان علاقه مند به این رشته ورزشی به صورت سنتی و با برگزاری مسابقات و جشنواره‌های سوارکاری است که با راه اندازی پیست‌های جدید و همچنین احداث باشگاه مدرن این رشته در آینده نزدیک رونق بیشتری خواهد گرفت.

 

۹۵۰ ورزشکار سازمان یافته در قالب ۱۵ هیأت ورزشی مشتمل بر ۵۰۰ مرد و ۴۵۰ نفر زن در شهرستان ملکشاهی مشغول به فعالیت های ورزشی هستند.

 

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب