کد مطلب: 39381
تاریخ انتشار : 1398-08-18 07:01
رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی گفت: از تعداد 10 هزار دانش‌آموز شرکت کننده در مسابقات ورزشی در سطح کشور، تعداد 600 دانش‌آموز مستعد را شناسایی کردیم.

به گزارش ايلام بيدار ، حسین بابویی رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی درباره برگزاری مسابقات ورزشی دانش‌آموزان، اظهار کرد: سال گذشته مسابقات ورزشی دانش‌آموزان در 14 رشته پیش‌بینی شد که بخشی از آن در دهه‌فجر و بخشی هم در تابستان برگزار شد.

وی با بیان اینه خروجی مسابقات ورزش دانش‌آموزی را در قالب طرح استعدادیابی که انجام دادیم، احصا کردیم، ادامه داد: در المپیادهای درون مدرسه‌ای حدود 5 میلیون دانش‌آموز شرکت می‌کنند که حدود 10 هزار نفر به مسابقات کشوری راه می‌یابند.
بابویی اضافه کرد: از تعداد 10 هزار دانش‌آموز شرکت کننده در مسابقات ورزشی در سطح کشور، تعداد 600 دانش‌آموز مستعد در رشته‌های ورزشی را شناسایی کردیم.
وی افزود: اسامی این دانش‌آموزان را به عنوان خروجی‌های مسابقات ورزشی طی نامه رسمی به فدراسیون‌ها مربوطه معرفی کردیم مبنی بر اینکه این اسامی، خروجی مسابقات ورزشی ما هستند و از بین 5 میلیون دانش‌‌آموز که درگیر المپیادهای درون مدرسه‌ای بودند، انتخاب شدند.
رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی تصریح کرد: در حقیقت در پی مسابقاتی که دانش‌آموزان برگزار کردند، خروجی‌اش منتج به این شد که افراد نخبه را شناسایی کرده و به ورزش کشور معرفی کردیم و این افراد بی شک عضو تیم‌های ملی کشور مان در آبنده خواهند بود و بسیاری از افتخارات ورزش کشور توسط همین دانش‌آموزان کسب خواهد شد.
انتهای پیام/

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب