کد مطلب: 39297
تاریخ انتشار : 1398-08-13 07:01
در بیانیه کانون مدارس اسلامی به مناسبت فرا رسیدن 13 آبان آمده است: مصداق عینی تحول بنیادین، مدرسه اسلامی - انقلابی است که با توسعه آن در عرصه جامعه، بستر تربیت نسل آینده‌ساز کشور در تراز جمهوری اسلامی بیش‌ از پیش فراهم خواهد شد.

به گزارش ايلام بيدار ، در بیانیه کانون مدارس اسلامی به مناسبت 13 آبان آمده است:  13 آبان، این روز یاد آور تبعید رهبر و بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و همچنین یادآور شکست هیمنه پوشالی استکبار جهانی است. این روز یادآور حماسه و ایثار دانش‌آموزان با بصیرت است که برای درهم کوبیدن استیلای «شیطان بزرگ»، یعنی آمریکای خون ‌آشام از جان گذشتند و برگ زرین دیگری را برای مبارزه با استکبار، استعمار و عدم کرنش در مقابل نظام سلطه رقم زدند و نیز تداعی کننده انقلاب دوم یعنی تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان انقلابی است.
آمریکا از قبل و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی همان شرارت ،گرگ صفتی ،همان تلاش برای ایجاد دیکتاتوری بین‌المللی و همان سلطه‌طلبی بی حد را  ادامه داده است و امروز با وحشی‌گری بیشتر بر آن تکیه دارد و برای شکستن عزت و اقتدار ایران اسلامی راهبرد خود را از یک سو بر جنگ اقتصادی و فرهنگی و از سوی دیگر مذاکره برای نفوذ بیشتر و فراهم سازی بسترهای سلطه جویی و چپاول کشور قرار داده است که بحمدالله با بصیرت ملت و رهبری حکیمانۀ رهبر فرزانه انقلاب ناکام مانده است که در همین ارتباط مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران آینده ساز جامعه اسلامی در آبان ماه 1398 فرمودند: منع مذاکره با آمریکا یکی از ابزارهای مهم بستن راه ورود آنان به ایران عزیز است و ابهت حقیقی و اقتدار ایران را به جهانیان ثابت می‌کند و ابهت پوشالی طرف مقابل را در دنیا فرو می ریزد.
این بیانیه می‌افزاید: نکته حائز اهمیت این است که دشمن برای تحقق اهداف شوم خود از امپراتوری رسانه‌ای و از نیروهای خود فروش و وطن ‌فروش فراری استفاده می‌کند و به خودباختگان داخلی دل‌بسته است. در آستانه گرامیداشت روز عظیم 13 آبان لازم است موارد ذیل موردتوجه و تأمل قرار گیرد:
تنها راه نجات کشور از بن ‌بست‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور اطاعت از رهبر فرزانه انقلاب است که خطوط و چارچوب کلی آن تحت عنوان «گام دوم انقلاب» اعلام‌ شده است.
ما معلمان به‌ عنوان یکی از تاثیرگذارترین مدافعان انقلاب باید با تمام توان  در صحنه حضور داشته باشیم  و به آینده‌سازان میهن اسلامی بیاموزیم که حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب و عزت و اقتدار ملی و پیشرفت ایران اسلامی، وظیفۀ اصلی ماست و برای تحقق آن، باید فداکاری نمود.
به ‌منظور پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی، حاکمیت تربیت اسلامی و انقلابی نسل آینده‌ساز جامعه، در تراز جمهوری اسلامی یک ضرورت است و برای تحقق این مهم؛ «سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش» و همچنین سیاست‌های ابلاغی رهبر فرزانه انقلاب به‌ عنوان اسنادی راهبردی بابت وجهه همت قرار گیرد و تلاش مضاعف برای ترسیم نقشه عملیاتی آن معمول شود.
محور تحول در نظام آموزش‌ و پرورش «معلم» است و برای نقش‌آفرینی هرچه بهتر معلمان عزیز و گران‌قدر در سنگر تعلیم و تربیت، توجه همه‌جانبه مسئولان ذی‌ربط به منزلت و معیشت آن بزرگواران ضروری است.
سوءِ تدبیرها در مدیریت کشور، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و توجه و عنایت به دیدگاه‌ها و نظریه‌های بیگانگان و فقدان توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی از یک‌سو و همچنین سوءِ تفسیرها ، برداشت‌های غلط وساختارشکنی‌ها از طریق غافلان و وابستگان بیگانه در داخل کشور از سوی دیگر، دشمن را به نفوذ در ساختارهای اقتصادی، سیاسی، فرهنگی بالأخص نظام آموزشی تربیتی امیدوار ساخته است؛ لذا انتظار می‌رود مسؤولان و مدیریت‌های کشوری ضمن توجه همه‌جانبه و بهره‌گیری از نیروهای مستعد و توانمند مؤمن، معتقد و انقلابی و به‌کارگیری ظرفیت‌های داخلی، یک‌بار دیگر ترفندهای شوم دشمن را خنثی نمایند و به بسترسازی تعلیم و تربیت اسلامی برای مقابله با نفوذ دشمن اهتمام بیشتری معمول دارند.
مصداق عینی تحول بنیادین، مدرسه اسلامی - انقلابی است که با توسعۀ آن در عرصۀ جامعه، بستر تربیت نسل آینده‌ساز کشور در تراز جمهوری اسلامی بیش‌ازپیش فراهم خواهد شد.
کانون مدارس اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جبهۀ مقاومت در سراسر جهان اسلام همراه با کلیه همکاران عزیز فرهنگی کشور، 13 آبان 1398 را فرصت اعلام تنفر خود را از شیطان بزرگ و نیز تجدید پیمان با رهبر فرزانه انقلاب و عهدی مجدد با میثاق نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شمارد و بر صیانت از ارزش‌های انقلاب و توسعه و پیشرفت میهن اسلامی با نگاه راهبردی به خودباوری و خوداتکایی و فراهم‌سازی بسترهای عزم ملی و حمایت همه‌جانبه از نظام آموزش‌ و پرورش تأکید دارد.
انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب