کد مطلب: 37180
تاریخ انتشار : 1398-05-28 18:36
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: تاکنون 3000 میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان پرداخت شده است .

به گزارش ايلام بيدار، مجید باجلان مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در نشست خبری اظهار داشت: کمیته امداد به عنوان نهادی که متولی ارائه خدمات به محرومان است، صندوق قرض‌الحسنه اسلامی را در کشور ایجاد کرد و از سال 94 این صندوق تاسیس شده است.

وی افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد عضو شتاب است و تمامی عملیات آن بر اساس خدمات شتاب انجام می‌شود و صد درصد سهام این صندوق متعلق به کمیته امداد است و عملکرد آن در پایان هر سال جزو کمیته امداد محسوب می‌شود و گزارش عملکرد نیز دفتر مقام معظم رهبری ارسال و اعلام خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه برخی از افراد به دلیل عدم اعتمادی که به صندوق‌ها صورت گرفته است، در صندوق سرمایه‌گذاری نمی‌کنند ولی صندوق کمیته امداد وابسته به یک نهاد خدمات‌رسان کمیته امداد امام خمینی(ره) است و سرمایه آن متعلق به مردم است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: به دلیل برخی محدودیت‌ها نمی‌توانند عملیات بانکی انجام دهند و باید یک بانک پشتیبان آنها باشد و پشتیبانصندوق امداد نیز بانک ملی است.

باجلان یادآور شد: صندوق امداد ولایت 33 شعبه در سراسر کشور دارد و این شعبات در دسترس کمیته امداد قرار داده شده است تا خدمات لازم را به مراجعه‌کنندگان ارائه دهد.

وی ادامه داد: البته در تمامی شهرستان‌هایی که دفاتر امداد دایر باشد، شعبه صندوق امداد ولایت نیز خدمات لازم را انجام می‌دهد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد اظهار داشت: از سال 95 تاکنون صندوق امداد ولایت 3000 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت کرده است که در نوع خود با توجه به سرمایه بدو تاسیس گره‌گشای بعضی از مشکلات نیازمندان و محرومان بوده است.

باجلان تصریح کرد: از این 3 هزار میلیارد تومان بالغ بر یک میلیون نفر از نیازمندان و محرومان در قالب وام استفاده کردند.

وی افزود: ما در سال گذشته 130 هزار مددجو کمیته امداد را شناسایی کردیم و وام‌هایی را به آنها برای اشتغال پرداخت کرده‌ایم و این افراد توانستند در کنار اشتغال، توانمند نیز شوند.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: اگر این یک میلیون نفر 3 نفر نیز خانواده داشته باشند؛ یعنی این وام‌ها بر روی 3 میلیون نفر تاثیرگذار بوده است.

باجلان بیان داشت:‌ در سال 97 صندوق امداد ولایت با توجه به شرایط اقتصادی موجود باید خدمات بیشتری را به نیازمندان ارائه می‌داد و در این سال 1500 میلیارد تومان بودجه مصوب صندوق بود که از این رقم 340 هزار نفر وام دریافت کردند و با توجه به شرایط اقتصادی وام‌های ما نیز نسبت به گذشته افزایش یافته بود.

وی افزود: برای سال 98 نیز بودجه صندوق امداد ولایت 2000 میلیارد تومان مصوب شده است و تاکنون 105 درصد از اعتبارات را جذب کرده‌ایم و به جای پرداخت 833 میلیارد تومان، 850 میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: در سال جاری 340 میلیارد تومان وام کارگشایی در سقف 5 میلیون تومان پرداخت شده است و اخیرا نیز هیات مدیره سقف این وام‌ها را به 10 میلیون تومان افزایش داده است.

باجلان بیان داشت: صندوق برنامه دارد 400 میلیارد تومان هم در حوزه اشتغال پرداخت کند که 130 میلیارد تومان تاکنون وام اشتغال پرداخت کرده‌ایم و سقف وام‌های اشتغال نیز 50 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: وام‌های اشتغال ما به این گونه است که کارشناسان ما طرح‌های ارائه‌شده را بررسی می‌کنند و اگر قابلیت اجرایی داشته باشد، وام لازم را به آن نیازمند برای اشتغال‌زایی ارائه می‌دهند و تا 5 سال طرح تصویب‌شده را نظارت می‌کنند و می‌توان گفت طرح‌های اشتغال کمیته امداد قطعا بازدهی لازم را دارد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: یکصد میلیارد تومان نیز بر اساس برنامه و بودجه، ودیعه مسکن پرداخت می‌شود و در سال 98 نیز حدود 200 میلیارد تومان مصوب شده است که ودیعه مسکن پرداخت کنیم که تاکنون 50 میلیارد تومان آن پرداخت شده است و سقف ودیعه مسکن نیز از 15 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

باجلان بیان داشت: وام تهیه مسکن نیز تا سقف 30 میلیون تومان پرداخت می‌شود و در بودجه کمیته امداد نیز بررسی شده است که 30 هزار مسکن ساخته شود.

وی افزود: در مجموع 3 میلیون نفر از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت افتتاح حساب کرده‌اند که از محرومان و نیازمندان جامعه هستند.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: ما از خیرین نیز برای حضور در صندوق امداد ولایت دعوت می‌کنیم تا از این طریق بتوانیم خدمات بهتری را به نیازمندان ارائه دهیم.

باجلان گفت: تاکنون 200 هزار نفر از خیرین در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کرده‌اند که مبلغ این سپرده‌ها هم به 250 میلیارد تومان می‌رسد و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به این سپرده‌ها‌ سودی پرداخت نمی‌کند و تنها مبالغ آن برای پرداخت وام به نیازمندان استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: در حادثه سیل نیز صندوق امداد ولایت 70 میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه به مناطق سیل‌زده کشور اختصاص داد و تاکنون حدود 9 هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده‌اند و 50 میلیارد تومان نیز از این اعتبارات تاکنون پرداخت شده است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب