کد مطلب: 37097
تاریخ انتشار : 1398-05-26 06:57
رئیس انجمن متخصصین بالینی علوم آزمایشگاهی گفت: هزینه خرید کیت‌های تشخیصی و دستگاه‌های آزمایشگاهی بیش از ۴۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ايلام بيدار ، حسین فاطمی، رئیس انجمن متخصصین بالینی علوم آزمایشگاهی گفت: از نظر استانداردسازی، آزمایشگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که مشکلی برای کارکنان و پرسنل این مراکز تشخیصی پیش نیاید و در زمان نمونه‌گیری خیلی به ندرت عفونت یا عارضه‌ای به پرسنل منتقل می‌شود.

او ادامه داد: تعرفه گروه آزمایشگاهی، جدا از سایر گروه‌های جامعه پزشکی محسوب نمی‌شود و افزایش حدود ۱۳ درصدی تعرفه‌های امسال، غیرمنطقی است، زیرا هزینه خرید کیت‌های تشخیصی و دستگاه‌های مراکز آزمایشگاهی بیش از ۴۵ درصد افزایش داشته است.

فاطمی با اشاره به اینکه خرید ملزومات مراکز آزمایشگاهی و تجهیزات تشخیصی با ارز آزاد انجام می‌شود، افزود: سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به معاونت ریاست جمهوری به دلیل نبود تناسب بین افزایش تعرفه‌ها و تورم موجود در کشور خواستار افزایش تعرفه‌ها در بین جامعه پزشکی شده است.

نوسانات نرخ ارز، فرصت خوبی برای جذب بیماران بین‌المللی

رئیس انجمن متخصصین بالینی گفت: تمام تجهیزات نو و ملزومات مصرفی، وارداتی است و گروه‌های مختلفی از دانشجویان در قالب شرکت‌های دانش بنیان در حال تحقیق و پژوهش جهت تولید کیت‌های آزمایشگاهی و تجهیزات پزشکی این حوزه هستند.

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب