ایلام بیدار01:20 - 1401/11/12

اگر در جاده برفی زنجیر چرخ نداشتیم چه کار کنیم؟

در بسیاری از کشورها در ماه های زمستان، باید زنجیر چرخ در ماشین خود حمل کنید. آنها معمولاً در آب و هوای سردتر در دسترس هستند و شرکت کرایه اتومبیل شما به شما توصیه می کند. زنجیر برف کشش و کارایی ترمز را افزایش می دهد، اما هنگام استفاده از آنها باید آهسته تر رانندگی کنید.

به گزارش ایلام بیدار ، در بسیاری از کشورها در ماه های زمستان، باید زنجیر چرخ در ماشین خود حمل کنید. آنها معمولاً در آب و هوای سردتر در دسترس هستند و شرکت کرایه اتومبیل شما به شما توصیه می کند. زنجیر برف کشش و کارایی ترمز را افزایش می دهد، اما هنگام استفاده از آنها باید آهسته تر رانندگی کنید.

آیا می دانید اگر در جاده برفی زنجیر چرخ نداشتیم چه کار کنیم؟

می خواهیم راجع به این که به جای زنجیر چرخ از چی استفاده کنید و از چه جایگزینی استفاده کنید، صحبت کنیم. هنگامی که برف در حال بارش است هوا گرمتر است و جاده ها نسبت به زمانی که برف نمی بارد اما هوا سرد است و برف بارش های قبلی یخ زده از وضعیت بهتری برخوردارند. در این شرایط خیلی مراقب باشید و حتما نکات گفته شده را در این نوشته بخوانید.

 

به جای زنجیر چرخ از چی استفاده کنیم ؟

اگر لوازم برای ساخت زنجیر چرخ نداشتید حتما با احتیاط و دقت رانندگی کنید.

 

استفاده از روکش پلاستیکی به چای زنجیر چرخ :

اگر زنجیر چرخ فلزی ندارید یا بستن آن به دور لاستیک برایتان مشکل است می توانید یک روکش پارچه ای لاستیکی تهیه کنید و در فصل زمستان همیشه همراه خود داشته باشید. این روکش ها مانع لیز خوردن لاستیک ها می شود و رانندگی در برف را برایتان دشوار نمی کند و می توانید با خیال راحت رانندگی کنید. طراحی بافت این روکش باعث اصطکاک بیشتر و کشش می شود و از لغزش لاستیک ها در برف به شدت می کاهد.

 

جایگزین زنجیر چرخ, بهترین جایگزین برای زنجیر چرخ, به جای زنجیر چرخ از چه چیزی استفاده کنیم

استفاده از روکش چرخ به جای زنجیر چرخ

 

ساخت زنجیر چرخ با بست کمربندی پلاستیکی :

بست پلاستیکی 91 سانتیمتر

بست پلاستیکی 30 سانتیمتر

 

دقت کنید برای ساخت این زنجیر چرخ از بست های کمربندی پلاستیکی با ضخامت بیشتر استفاده کنید.

 

شما باید تعداد "زنجیری" را که برای این موقعیت نیاز دارید و روی لاستیک های وسایل نقلیه شما قرار می گیرد، تعیین کنید. لاستیک های من شش دهانه در رینگ دارند، بنابراین من شش "زنجیر" ساختم. هرچه زنجیر بیشتری بسازید، چسبندگی بیشتری خواهید داشت، اما من متوجه شدم که شش زنجیر برای نسخه ی نمایشی کافی است.

 

بست های بلند، «زنجیره» یا پایه ی ساخت هستند و از بست های کوچک تر برای گرفتن استفاده می شود.

 

برای ساخت من، در مجموع برابر با شش بست بلند، با شش بست کوچکتر در هر بست بلند، که در مجموع برابر با 36 بست کوچک است.

 

مراحل ساخت زنجیر :

با پیچیدن یک بست کراوات کوچکتر به فاصله 15-20 سانتی متر از سر یک بست کراوات بلندتر (زنجیره) شروع کنید.

برای جلوگیری از لغزش تا حد امکان آن ها را سفت کنید.

دومین بست کراوات کوچکتر را 2.5 سانتی متر پایین تر از اولین بست کوچک سفت اضافه کنید.

به اضافه کردن بست های کوچکتر در همان پیکربندی ادامه دهید تا زمانی که شش بست کوچکتر را به زنجیره اضافه کنید.

بست های کوچکتر را به اندازه ی حدود 3.5 سانتیمتر کوتاه کنید.

این دستورالعمل ها را تا زمانی که تعداد زنجیر مورد نیاز وسیله نقلیه خود را بدست آورید، تکرار کنید.

 

در این مرحله زنجیر را به تایرهای خود وصل کنید.

 

رانندگی در برف بدون زنجیر چرخ, نکاتی برای رانندگی در برف, نکته هایی برای رانندگی در روزهای برفی

مراحل ساخت زنجیر چرخ با بست های پلاستیکی

 

نکاتی برای وصل کردن :

چرخ خود را کاملاً به چپ و سپس به راست بچرخانید تا راحت تر به قسمت پشتی لاستیک دسترسی پیدا کنید.

رد شدن از رینگ و بازگرداندن قسمت بیرونی لاستیک راحت تر از روش مخالف است.

مراقب ساقه لاستیک باشید. زنجیرها با چرخش لاستیک جا به جا می شوند، بنابراین مطمئن شوید که زنجیر را در انتهای دهانه قرار دهید، جایی که به طور طبیعی تحت فشار قرار می گیرد.

 

رانندگی در برف بدون زنجیر چرخ چگونه است, جایگزین زنجیر چرخ, بهترین جایگزین برای زنجیر چرخ

مراحل نصب زنجیر چرخ با بست کمربندی

 

 

مراحل نصب زنجیر چرخ با بست های کمربندی :

زنجیر خود را از سوراخی در رینگ وارد کنید، ابتدا سر را سر کنید و سر را در اطراف قسمت بیرونی لاستیک به سمت جلو بکشید.

بست کراوات را وصل کنید، در حالی که بست های کوچکتر (گیره) را روی آج لاستیک نگه دارید سفت کنید.

کاملا سفت کنید.

این کار را برای بقیه زنجیر / دهانه های روی لبه انجام دهید.

این زنجیرها در جاده های برفی و یخبندان مناسب است و برای رانندگی روی لاستیک ها و جاده های خشک مناسب نیست و باعث هراب شدن آن ها می شود.

 

استفاده از طناب به جای زنجیر چرخ :

اگر در برف گیر کردید به جای زنجیر چرخ، می توانید با استفاده از طناب و چاقو زنجیر چرخ درست کنید و با احتیاط به رانندگی ادامه دهید. طناب را به صورت مارپیچ به دور لاستیک بپیچید و محکم گره بزنید و با چاقو اضافه ی طناب را ببرید. این کار را با فاصله نزدیک، کامل دور لاستیک بپیچید که لاستیک را کامل پوشش دهد و این کار را برای دو تا لاستیک جلو انجام دهید. این کار باعث می شود در حین رانندگی طناب حرکت نکند و در مقابل پارگی استحکام پیدا می کند.

 

اگر در جاده برفی زنجیر چرخ نداشتیم چه کار کنیم,رانندگی در برف بدون زنجیر چرخ,نکته هایی برای رانندگی در روزهای برفی

ساخت رنجیر چرخ با طناب

 

نکته هایی هنگام رانندگی، اگر در جاده برفی زنجیر چرخ نداشتیم چه کار کنیم ؟

رانندگی در روزهای برفی بدون داشتن زنجیر چرخ بسیار سخت است. بنابراین در ادامه شما را با چند نکته هنگام رانندگی در برف بدون داشتن زنجیر چرخ آشنا می کنیم.

 

• بدون داشتن زنجیر چرخ امکان لیز خوردن لاستیک ها بسیار زیاد است. زمانی که عقب خودرو لیز می خورد فرمان را به همان سمت بچرخانید و در برابر لغزش لاستیک مقاومت نکنید که بخواهید آن را کنترل کنید در این حالت کنترل بیشتر از دستمان خارج می شود.

 

• اگر در روز برفی در جاده لغزنده بودید و زنجیر چرخ نداشتید، ساده ترین راهی که می توانید انجام بدهید این است که: باد لاستیک ها را تا 30 درصد کاهش دهید و با دقت و به آرامی در مسیر چرخ های خودروهای سنگین رانندگی کنید.

 

• در جاده های اصلی حرکت کنید، به احتمال زیاد برف های جاده های اصلی توسط مقامات بزرگراه جمع آوری شده است و جاده تحت مراقبت خواهد بود.

 

اگر در جاده برفی زنجیر چرخ نداشتیم چه کار کنیم,رانندگی در برف بدون زنجیر چرخ,نکته هایی برای رانندگی در روزهای برفی

نکته هایی برای رانندگی در برف

 

• همیشه یخ و برف را از کل وسیله نقلیه خود از جمله سقف پاک کنید. برای انجام این کار از آب داغ استفاده نکنید زیرا ممکن است ترک بخورد یا به رنگ آسیب برساند!

 

• هنگامی که برف می بارد، چراغ های جلو را روی تنظیم نور کم تاب بچرخانید. از چراغ مه شکن استفاده نکنید مگر اینکه دید بسیار ضعیف باشد. چراغ مه شکن عقب رانندگان دیگر را خیره خواهد کرد.

 

• فاصله توقف بیشتری را در نظر بگیرید. توقف در جاده های یخ زده ممکن است ده برابر بیشتر طول بکشد. یک قانون خوب این است که مطمئن شوید در شرایط یخبندان 20 ثانیه از خودروی جلویی عقب تر باشید.

 

• تمام حرکات رانندگی باید صاف و پیشرونده باشد، از فرمان یا ترمز تیز خودداری کنید. در یک ماشین دستی به آرامی حرکت کنید و کلاچ را تا جایی که می توانید به آرامی بگیرید. دور موتور را همیشه پایین نگه دارید، این بدان معناست که موتور به آرامی می چرخد ​​و مانع از سر خوردن شما می شود. در حالت اتوماتیک یا چهار چرخ متحرک از شرکت خودروسازی بپرسید که آیا حالت ضریب پایین دارد یا خیر.

 

• با دنده سنگین رانندگی کنید. اگر لاستیک های معمولی دارید و زنجیر چرخ هم ندارید ناچار هستید در یخ و برف جاده آهسته رانندگی کنید. و اگر با دنده سنگین و با دقت رانندگی کنید در این صورت لغزش لاستیک ها کمتر می شود.

 

• در صورت ایمن بودن، ترمزها را تست کنید و سعی کنید ببینید جاده چقدر لغزنده است. این کار را فقط زمانی انجام دهید که هیچ وسیله نقلیه دیگری در اطراف نباشد. اگر احساس کردید ماشین لغزیده است، بلافاصله پای خود را از روی پدال گاز بردارید. سعی کنید از ترمز استفاده نکنید. اگر ماشین شروع به چرخش کرد، به سمت چرخش هدایت کنید و اجازه دهید خود ماشین سرعت خود را کاهش دهد و صاف شود.

 

• اگر جاده دارای پیچ می باشد قبل از این که کامل به پیچ برسید ابتدا ترمز کنید بعد بپیچید. ترمز ناگهانی و بعد پیچیدن بدون احتیاط باعث لغزش بیشتر می شود.

 

• اگر زنجیر چرخ ندارید و جاده هم برفی است و کولاک نيز وجود دارد حتما خودرو را کنار جاده نگه دارید تا کولاک و برف تمام شود، زیرا جاده در زمان برف و کولاک کاملا سفید است و دید درستی نخواهيم داشت. پس بهتر است برای جلوگیری از تصادف توقف کنیم.

 

• هنگام رانندگی در زمستان همه چیز بیشتر طول می کشد، به خصوص توقف و گردش. مطمئن شوید که به آینده نگاه می کنید و بیش از آنچه که معمولاً می خواهید پیش بینی می کنید.

 

انتهای پیام/ک