ایلام بیدار07:52 - 1400/07/21
مدیر کل ثبت احوال ایلام گفت:

کاهش 11/6 درصدی واقعه ازدواج در ایلام

مدیر کل ثبت احوال ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه 2 هزار و ۲۳۲ واقعه ازدواج در استان ثبت شده که به نسبت مدت مشابه در سال گذشته، واقعه ازدواج ۱۱/۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارشايلام بيدار،سید محمدعلی تقوی ظهر امدیر کل ثبت احوال ایلام به آمارهای ازدواج و طلاق اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، در مجموع دو هزار و ۲۳۲ واقعه ازدواج و ۴۲۳ واقعه طلاق در استان ثبت شده که به نسبت مدت مشابه در سال گذشته، واقعه ازدواج ۱۱/۶ درصد کاهش و طلاق نیز ۵/۸ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در این مدت ۶ ماهه اول سال جاری در هر شبانه روز ۲۱ واقعه ولادت، ۹ واقعه فوتی،  ۱۲ واقعه ازدواج و دو مورد واقعه طلاق در استان ثبت شده است.

مدیر کل ثبت احوال ایلام گفت: در این مدت، میانگین سن ازدواج آقایان در استان ۳۱ سال و خانم‌ها ۲۶ سال و سن طلاق در میان آقایان ۳۷ سال و خانم ها ۳۲ سال بوده است.

تقوی همچنین به آمار ثبت وقایع حیاتی استان در ۶ ماهه اول سال جاری اشاره کرد و گفت: طی شش ماه گذشته، سه هزار و ۸۷۲ مورد واقعه ولادت در استان ایلام رخ داده که از این تعداد دو هزار و ۴۸ واقعه پسر و یک هزار و ۸۲۴ واقعه نیز دختر است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵/۲ درصد کاهش داشته است. 

وی افزود: در نیمه اول سال جاری ۱۶۷ ولادت چند قلو زایی در استان ثبت شده که از این تعداد ۸۲ مورد دو قلو و یک مورد نیز سه قلو بوده است.

تقوی یادآور شد: در این مدت یک هزار و ۷۴۸ واقعه فوت در استان ثبت شده که از این تعداد ۷٠۸ واقعه مربوط به خانم‌ها و یک هزار و ۴٠ واقعه نیز مربوط به فوت آقایان است.

انتهای پیام/