ایلام بیدار11:41 - 1400/06/30

در مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا ۱۰ موکب رسانه‌ای برپا می‌شود

کمیته مراسم ستاد فرهنگی اربعین حسینی امسال همچون سال‌های گذشته در شهر نجف، مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا و همچنین شهر کربلای معلی، ۱۰ موکب رسانه‌ای برپا می‌کند.

به گزارشايلام بيدار،  کمیته مراسم ستاد فرهنگی اربعین حسینی امسال همچون سال‌های گذشته در شهر نجف، مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا و همچنین شهر کربلای معلی، موکب هایی برپا خواهد کرد و در این موکب‌ها، مراسم‌هایی با حضور منبری‌ها و مداحان سرشناس برگزار خواهد شد.

در حال حاضر با توجه به اینکه هنوز زائران ایرانی سفر خود را برای پیوستن به خیل زائران اربعین حسینی آغاز نکرده‌اند، تنها ۳ موکب که عبارتند از یک موکب در صحن عقیله، یک موکب در خیابان باب القبله حرم امام حسین (ع) در کربلای معلی و سومی در مرقد صافی صفا در نجف اشرف برپا شده است.

برنامه‌های کمیته مراسم ستاد فرهنگی اربعین به مدت ۱۰ شب از روز دهم صفر تا روز اربعین برگزار خواهد شد که در این برنامه‌ها حجت اسلام ناصر رفیعی، علیرضا پناهیان، مسعود عالی، سیدعباس موسوی مطلق، جواد محمد زمانی، محمد برمایی و علی سعیدیان سخنرانی و صادق آهنگران، مهدی سماواتی، عباس حیدرزاده، مهدی سلحشور، علی فراهانی، علی مهدوی‌نژاد، سید محمود علوی و احمد نیکبختیان مرثیه‌خوانی خواهند کرد.

جزئیات برنامه‌های این کمیته در صفحات اینستاگرام marasem_arbaein۱۴۰۰ و heyat_razmandegan_eslam و eheyat.ir اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همچنین بناست برنامه‌های این موکب‌های رسانه‌ای از شبکه قرآن و دیگر شبکه‌های رسانه ملی حوالی زمانی بعد از نماز ظهر و عصر و بعد از نماز مغرب و عشاء پخش زنده خواهد شد.