کد مطلب: 35521
تاریخ انتشار : 1397-11-29 08:35
دیر زمانی است سو استفاده از گرانی باب شده و عده ای با استفاده از برخی عوامل موج سوار این مقوله شده و به نان و نوایی رسیده و عده ای هم در زیر فشار این موج برای لقمه ای نانی دست وپا میزنند، بعد از ارز و سکه و طلا مدت زمانی است بازار گوشت و مرغ جولانگاه کاسبان و دلالان شده است.

عباس خزلی:: دیر زمانی است سو استفاده از گرانی باب شده و عده ای با استفاده از برخی عوامل موج سوار این مقوله شده و به نان و نوایی رسیده و عده ای هم در زیر فشار این موج برای لقمه ای نانی دست وپا میزنند، بعد از ارز و سکه و طلا مدت زمانی است بازار گوشت و مرغ جولانگاه کاسبان و دلالان شده است.

دولت به کجا چنین بی رحمانه می تازد ؟چه اتفاقی در مملکت افتاده چنین به یکباره به گرانی گوشت برخوردیم، جمعیت در این یکسال چندین برابر رشد داشته و گوشت خوار شده اند؟گله های دام خود این مملکت که قطب کشاورزی و دامداری است چگونه نابود شده اند انهم به یکباره و ناگهانی؟

حال به هر دلیل که این اتفاق افتاده ایا جایز است باز هم مردم مورد سو استفاده قرار گیرند ؟در استان ایلام چند نفری با ارز دولتی به وارد کردن گوشت و مرع منجمد مبادرت نموده اند این عده سود خود را از وارد کردن گوشت بدست می اورند ،چه دلیلی وجود دارد هم وارد کننده باشند و هم توزیع کننده ؟

آیا این موضوع باز هم امتیازی خاص برای افراد خاص نیست ؟ماجرا به اینجا هم ختم نمی شود طبق شنیده ها از فاکتور ادارات هم نوعی سو استفاده می گردد و شایعات حاکی است که گوشت منجمد دولتی با نرخی متفاوت به رستورانها هم ارسال می گردد و برخی سخنان حاکی از فروش خارج از نرخ هم در شهر پراکنده است همه این شایعات را صف های طویل مکانهای توزیع پراکنده و زمانهای توزیع ناهماهنگ قوت می دهد و مردم بر این باورند اگر گوشت همزمان در تمام مکانها توزیع گردد سرگردانی مردم کاهش یافته ونرخ از سو استفاده ها هم نزول خواهد داشت.

توزیع نامناسب گوشت چنان پیچیده است که رسیدن قشر کم درامد از ته صفهای پراکنده به اول و خرید ان غیر ممکن و در سبد غدایی فقرا رویایی دست نیافتنی شده است انتطار می رود نهادهای نظارتی بجای شعار با مدیریت جهادی و انقلابی جلوی سو استفاده را گرفته و پرونده سلطان پروری گوشت را ببندند در پایان باید گفت بلایی که دولت اعتدال بر سر مردم اورده صد دشمن قسم خورده حتی خواب ان را نمی دیدند.

 

انتهای پیام/س

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب