مرتضی سبزی, کالای ایرانی, رهبر انقلاب, شعار سال, استان ایلام, ایلام بیدار
یادداشت سردبیر؛
بنویسیم کالا بخریم ایرانی
کد مطلب: 31696
تاریخ انتشار : 1397-01-07 10:09
براساس پیش بینی های صورت گرفته امسال نیز از سوی مقام معظم رهبری شعار سال حول محور اقتصاد نامگذاری شد و این اهمیت حل مشکلات اقتصادی از سوی رهبری را نشان می دهد.

یادداشت سردبیر - مرتضی سبزی:: براساس پیش بینی های صورت گرفته امسال نیز از سوی مقام معظم رهبری شعار سال حول محور اقتصاد نامگذاری شد و این اهمیت حل مشکلات اقتصادی از سوی رهبری  را نشان می دهد.

بدون شک کشوری که می خواهد در سطح دنیا به عنوان الگو شناخته شود و الگو ماندنش بصورت مستمر ادامه یابد بایستی زمینه های مختلف سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی ، عدالت و ... را بر مبنای اسلام و قرآن در جهان بگستراند و به مؤلفه های گوناگون و ویژگی های جامعه اسلامی اهتمام ویژه ای ورزد.

مؤلفه هایی که در صورت شکوفایی هر یک متضمن استقلال و پیشرفت و مهمتر از همه بقای هر چه بیشتر و بهتر اسلام و آن جامعه اسلامی خواهد شد.

از سویی در کشور ما نامگذاری هایی که از سوی مقام مغظم رهبری بعنوان پیام و سرلوحه آن سال مطرح می گردد در واقع می تواند حرکتی جهادی برای تحقق و دسترسی به اهداف بلند و نیزرسیدن به مؤلفه ها باشد.

حمایت از کالای ایرانی از همان مؤلفه هایی است که با ورود موفق مردم و مسئولان می توان جهش مثبت و پیشرفت را تضمین نمود؛ برای این امر می توان به این موضوع اشاره کرد که توان تولید 

در حوزه اقتصاد این حرکت رخ خواهد داد و مردم با همراهی و همدلی نقش ویژه ای را در مباحث اقتصادی ایفا خواهند کرد. در حقیقت توانمند بودن در عرصه اقتصادی زیر بنای توسعه کشور محسوب می شود، چرا که اگر کشوری یرای ضربه زدن به کشوری دیگر اقدام نماید استقلال خود را به رخ می کشد.

البته در این بین باید مواظب دشمنان نیز بود که از تمام امکانات برای ضربه زدن استفاده می کنند و برای این کار از هیچ روشی دریغ نمی کنند ، از روش های چماق و هویج گرفته تا مذاکرات سازش و پوشالی ، از تهاجم فرهنگی و جنگ نرم گرفته تا ادعای روابط دوستانه و راه حل دیپلماتیک ! همه و همه نشان می دهند با برنامه های گسترده ای ذهن خود را متوجه این موضوع کرده اند ، به خصوص که به متد هایی همچون تحریم روی آورده اند ، تحریم هایی که به خیال خود فلج کننده هستند و ملت ایران را از خواسته هایش باز خواهد داشت.

این تحریم ها تا آنجا پیش رفت که ایران را به یکی از صادر کنندگان بنزین در جهان تبدیل کرد، موضوعی که تمام معادلات تحریم را برای طراحانش برخلاف آنچه که می پروراندند به نمایش گذاشت و امروزه دم از عدم تأثیر تحریم ها می گویند.

اگر کشوری در تمام زمینه ها خودکفا شود ، این گونه تحریم ها نه تنها خللی در راه و اراده و خواسته آن کشور ایجاد نخواهد کرد بلکه باعث بروز و کشف استعدادها و خودکفا شدن در عرصه های مختلف و حوزه های جدید و جدید تری خواهد شد که نامگذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری می تواند پشتوانه ای باشد برای تحقق خودکفا شدن در آن زمینه.

مطمئنا زیر ساخت ها و بسترهای اقتصادی ما قوی تر و موفقیت ها در حوزه اقتصاد بسیار نزدیک است. پس با این احتساب کشور بایستی در مسیر استقلال و پیشرفت گام بردارد و این جز با همراهی مردم در عرصه امکان پذیر نخواهد بود.

بررسی های ملت ما نشان می دهد هر وقت برای دستیابی به یک خواسته ی ملی یک عزم ملی بکار برند نتیجه اش رسیدن به آن خواهد شد همانند انرژی هسته ای. حمایت از کالای ایرانی هم به لطف خدا و با همراهی مردم به عنوان یک خواسته ی ملی تحقق خواهد یافت و کشور عزیزمان ایران اسلامی را در حوزه اقتصاد شکوفا تر خواهد کرد.

 

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

برگزیده سایت

سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب