کد مطلب: 30204
تاریخ انتشار : 1396-09-16 08:29
هنوز هم له شدن همزمان ۱۲۰ دانشجوی انقلابی زیر چرخ های تانک اهریمن، جگر را می سوزاند و خون را در رگها به تب و تاب می افکند.

محمد سبزی:: سلام بر دانش جو، سلام بر پویندگان کوی دانش، سلام بر ره یافتگان وادی علم و معرفت، سلام بر روح پر فتوح دانشجویان دانشگاه تهران، قیام کنندگان علیه نیکسون؛ همان دانشگاهی که دانشجویان آن پای بر مرکب عشق نهادند و در این راه پرفیض و پربهجت به لقای معشوق ابدی خویش رسیده، جام جاویدان «عند ربهم یرزقون» را سر کشیدند و در مسکن جان، نزد «ملیک مقتدر» سکنی گزیدند و مهر شهادت را بر پای پرونده تحصیل خویش نهادند.

ای دانشجو! هیچ میدانی بر دانشجویان دانشگاه تهران چه گذشت؟ همانان که، ندای حق را لبیک گفتند و کوله بار خود را عاشقانه بر دوش نهادند تا زیر بار خفت نروند ‌و رفتن را به ذلت ترجیح دادند.
آن بزرگ نیا، قندچی و شریعت رضوی که با مردانگی تمام در مقابل ظالم قد علم کردند، برخاستند تا جامعه اسلام برخیزد و ننگ را پذیرا نباشد. 
آری٬ هنوز هم صدای فریادها و تکبیرهای دانشجویان آن زمان در کلاس های درس این دانشگاه بگوش می رسد.
قلم ها و کاغذ های پاره پاره و آغشته به خون دانشکده هنوز هم لرزش را در تن ساری و اشک را بر چشم جاری می کند.
هنوز هم له شدن همزمان ۱۲۰ دانشجوی انقلابی زیر چرخ های تانک اهریمن، جگر را می سوزاند و خون را در رگها به تب و تاب می افکند. 
ان روزها دیو شیطان صفت گمان می برد میتواند خاک میهنم را تسخیر کند ملت را خفته می پنداشت و ظالمانه به سوی انان یورش می برد اما زهی خیال باطل؛ چرا که نبض دانشجو بیدار بود و اجازه خفتن به خود نمی داد. 
زنده باد یاد و خاطر تمام دانشجویان استکبارستیز و قیام کننده علیه نیکسون. 
جوان ایرانی و دانشجوی ایرانی شهامتت را تبریک می گویم شجاعتت را و شهادتت را تبریک می گویم؛ ‌۱۶ اذر روزی است که شهامت و شجاعتت را به جهانیان نشان دادی و با شهادتت آن را به اثبات رساندی و من ایمان دارم هنوز هم رگهای دانشجویان این مرز و بوم سرشار از شهامت است.
برخیز دانشجو که سلاح تو علم تو است، سلاحت را در دست بگیر و در راه آرمانهای انقلاب حق را از باطل جدا کن، که رهبرم تو را مظهر شهامت و سرعت عمل جامعه خوانده و فرموده اند؛ قشر دانشجو قشر زنده، فعال و با نشاط جامعه اند و باید در مسایل سیاسی و اجتماعی نیز همینطور فعال و زنده باشند. پس بر خیز و گوش به فرمان رهبرت باش و‌ پیرو راه او ....
برخیز که اهداف تو والا تر از کسب نمره و اخذ مدرک هست و بقول شاعر: خوشا پرواز و‌پرستویی شدن نه کسب مدرک و ارسطویی شدن.

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

ایلام بیدار به بهانه هفته کار و کارگر گزارش می دهد؛
سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب