تودیع و معارفه,شهردار ایلام,مرتضی سبزی,استان ایلام,ایلام بیدار
نقدی بر رفتار متناقض شواری شهر و شهرداری ایلام با اصحاب رسانه؛
کدام را باور کنیم؛ قسم حضرت عباس یا دم خروس را؟!
کد مطلب: 29396
تاریخ انتشار : 1396-07-17 12:54
هنوز موضوعات مطرح شده در مراسم تودیع و معارفه و یا هر موضوع دیگری که به خاطر آن اهالی رسانه نامحرم تلقی شده و در نهایت منجر به منع حضور خبرنگاران شد، جای سوال است؛ سوالی که برای اهالی رسانه بی جواب نخواهد ماند.

یادداشت سردبیر - مرتضی سبزی:: در طی روزهای گذشته آئین تودیع و معارفه شهرداران قدیم و جدید ایلام بدون حضور خبرنگاران برگزار شد؛ موضوعی که با سوالات و واکنش هایی زیادی در رسانه ها همراه شد.

در روز پانزدهم مهرماه امسال و با حضور فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهر ایلام، "طالب صادقیان"، پشت درب های بسته بعنوان شهردار ایلام معارفه و البته از زحمات "منت محمدی"، شهردار پیشین تقدیر بعمل آمد.

این در حالی بود که در مراسم تحلیف و آغاز به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ایلام عوامل مربوطه نیز مانع حضور خبرنگاران در این مراسم شده بودند که البته در همان موقع نیز با واکنش اهالی رسانه همراه شد.

همین موضوعات باعث شد تا برخی رسانه های استان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در مطالبی از این تصمیم شورای شهر و شهرداری ایلام انتقاد کنند.

جالبتر اینکه بایستی براساس قانون، تمامی جلسات شورای شهر به جز موارد خاص باید به صورت علنی برگزار شود اما نه تنها در آئین تودیع و معارفه شهرداران ایلام بلکه در تحلیف اعضای شورای شهر نیز برخلاف این موضوع اقدام شد.

به عقیده برخی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان این جلسات مهم باید با حضور رسانه ها باشد تا وعده ها و برنامه های کاری مشخص شود نه آنکه به هر علل نامشخصی مانع حضور خبرنگاران شد و روی سخن ما نیز با برخی از اعضای شورا شهر و شهرداری است که قصد دارند بدعت نامتعارفی را در برگزاری جلسات بنا نهند.

در واقع مراسم های مرتبط با تودیع و معارفه برای اهالی رسانه استان که چشمان بیدار جامعه هستند، بسیار مهم و حیاتی است و اکثر قریب به اتفاق جلسات تودیع و معارفه در حوزه ها و سطوح مختلف مدیریتی سطح استان نیز با دعوت و حضور پررنگ خبرنگاران برگزار شده است.

در واقع خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات به خوبی می دانند که در جلسات مرتبط با تودیع و معارفه برنامه های کاری و وعده های مسئولان، ولو به صورت مختصر بیان می شود اما در اقدامی غیررسانه ای و نامتعارف از حضور اهالی رسانه و مطبوعات در جلسه تودیع و معارفه شهرداران ایلام ممانعت بعمل آمد.

موج انتقادات و واکنش ها در این ماجرا به حدی رسید که شهرداری و شورای شهر ایلام در اقدامی و پس از گذشت چند روز از مراسم مذکور، با صدور اطلاعیه ای مجبور به برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه شدند.

جالب اینکه در این اطلاعیه آمده است در راستای احترام به فعالان عرصه رسانه از سوی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ایلام نشست مطبوعاتی با هدف تقویت روند هم اندیشی، همدلی و همکاری هر چه بیشتر با مدیران شهری دیداری با اصحاب رسانه برنامه ریزی شده است.

همانطور که در بالا هم آورده شد در اطلاعیه تأکید شده در راستای "احترام به فعالان عرصه رسانه" در حالی که احترام به اصحاب رسانه در همین مدت شروع به کار شورای شهر و شهرداری ایلام برای اهالی رسانه ایلام به خوبی معنا شد!

یک روز در نشست های مرتبط با شورای شهر و شهرداری ارزش و جایگاهی برای اهالی رسانه قائل نیستند و روز دیگر آنان را در جلساتی که باب میل خودشان است، دعوت می کنند؛ به راستی کدام یک را باور کنیم؟ قسم حضرت عباس یا دم خروس را؟!

هنوز موضوعات مطرح شده در مراسم تودیع و معارفه و یا هر موضوع دیگری که به خاطر آن اهالی رسانه نامحرم تلقی شده و در نهایت منجر به منع حضور خبرنگاران شد، جای سوال است؛ سوالی که برای اهالی رسانه بی جواب نخواهد ماند...

 

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

چرا هیچ در زمینه مشکلات جامعه ورزشی و مدیرکل ورزش در سایتتون نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برگزیده سایت

هادی شیرخانی,شرکت برق,خاموشی ها,استان ایلام,ایلام بیدار
مدیرعامل شرکت برق استان در مصاحبه با ایلام بیدار عنوان کرد؛
ایلام بیدار به بهانه 26 تیرماه منتشر کرد؛
صدای این روزهای مردم ایلام؛
طاهره صیدمحمدی,مجری شبکه ایلام,حجاب و عفاف,استان ایلام,ایلام بیدار
مجری صداوسیمای مرکز ایلام در گفتگوی تفصیلی با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب