کد مطلب: 21893
تاریخ انتشار : 1395-05-05 00:57
حکما می گویند هما پرنده ای است که سایه اش بر سر هر کس بیفتد خوشبخت و کامیاب می شود و ما نیز دیر زمانی است که منتظریم سایۀ پرنده ای با بال های آهنینش بر سر این شهر بیفتد.

بتول میرزایی:: سخن بر سر فرودگاهی است که از فرودگاه بودن فقط نامی را به یدک می کشد باندی که آسفالت آن پیر شده است و به جای این که جایگاهی برای نشستن پرندگان بال آهنین باشد نشیمن گاه شغالان و حیوانات دیگر شده است.

 به راستی چه بر سر این فرودگاه آمده است فرودگاهی که میزبان هواپیماهای هشت سال دفاع مقدس بود این فرودگاه زمانی بوی شهدایی را میداد که در همین باند فرود می آمدند. چند کشتۀ دیگر در جاده ها و راه های خراب و غیر استاندارد آبدانان بدهیم تا راه اندازی شود چه بسا بیمارانی که بخاطر عدم وجود مراکز تخصصصی در این شهر به راحت جان خود را می بازند که اگر بعد مسافت با بیمارستان های مجهز نباشد فرزندانشان یتیم و همسرانشان بیوه نخواهند شد ما فقط بعد مسافت را با فرودگاهی فعال می توانیم پر کنیم نه با فرودگاهی متروک. چرا حوزۀ جنوب نباید حداقل ماهی یک پرواز داشته باشد؟

چه بسا متخصصانی که به خاطر همین نبود خط پرواز در آبدانان به بالین بیماران ما نمی آیند چرا نام محرومیت در منطقه ای که می آید سریع واژۀ گرسنگی به ذهنمان خطور میکند در حالیکه این شهر جنگ زدۀ محروم محرومیتش نه به خاطر گرسنگی بلکه بخاطر نبود رفاه نسبی برای ساکنانش است که اهم آن همین نبود فرودگاهی برای جابجایی بیماران، مصدومین، کارشناسان و متخصصانش است. مسوولین اگر این شهر را درنیابند بی شک خود شهر نیز روزی همانند فرودگاهش متروک خواهد شد…

در هفته های اخیر بحثهای فراوانی درباره این فرودگاه به گوش رسید از جمله اینکه: با عنایت مسوولین فرودگاه آبدانان به کما رفت. با خودم گفتم بی شک برای این عزیز در کما رفته باید دعا کرد و چله گرفت شاید خدا خواست و از این کمای اجباری  به سلامت بهبود یافت.

سالهاست که می گویند فرودگاه نظامی آبدانان با تغییر کاربری در اختیار شهروندان سه استان ایلام، لرستان و خوزستان قرار می گیرد.
وقتی نظر مسئولین را می شنویم که بهره برداری از این فرودگاه باعث آرامش و رفاه اجتماعی، امنیت ملی و ... می شود.تاسف می خوریم چرا که خودتان نیز به این باور رسیدید که راه اندازی این فرودگاه کاری ضروری است پس چرا اهمال می کنید.

مردم حوزه حنوب این استان بخاطر فداکاری هایشان در هشت سال دفاع مقدس و پاسداری از سرحدات ایران اسلامی، شایسته خدمات خالصانه و بی منت هستند. این مردم هنوز خستگی سال های جنگ را از تن به در نکرده اند که با مشکلات عدیده دیگری از جمله خشکسالی چند سال متوالی و دلهره زلزله ها و پس لرزه های طبیعت و... مواجه شدند.

در تمام دولت های جهان دولت مردان وظیفه دارند در جهت  رفاه نسبی  مردم تلاش کنند زیرا همین مردم هستند که با رفتن پای صندوق های رای آنها را انتخاب میکنند آنها انتخاب مردم هستند پس کمترین حق مردم بر گردن آنها مهیا کردن شرایطی برای زندگی بدون دغدغه است.

 شهرستان آبدانان با قرار گرفتن در بین دو رشته کوه کبیرکوه و دینارکوه از بابت راه زمینی شرایط مساعدی را ندارد پس یکی از ضروریات و واجبات این شهر داشتن راه هوایی یا به اصطلاح داشتن فرودگاهی فعال حداقل برای موارد اضطراری می باشد. حتی راهی هم که ما را با مرکز استان متصل می کند از شرایط بهینه و استانداردی برخوردار نیست مردم ما حتی برای ساده ترین نیازهایشان از جمله مراجعه به پزشکان متخصص به استانها و شهرستان های مجاور مراجعه می کنند.

این حرفها ، حرف تمام مردم این منطقه رنج کشیده  است حرف تمام زنان و مردانی است که بارها از کنار این فرودگاه گذر میکنند و آهی از سر درد و حسرت می کشند .

افسوس که عمری گذشت و هنوز فقط حرف می زنیم غافل ازینکه به عمل کار برآید نه به حرف... 

 

منبع: ابدانان خبر

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

ایلام هم با ظرفیت کامل پرواز نداره ابدانان می خواهد چند نفر را جه به جا کنه بابا ول کنین تو رو خدا اینهمه مشکل توی استان هست این مسایل را اولویت دارمی کنین همین سایتها با این برجسته سازیهای بی خودتان
نشیمن گاه؟!!!!!!!!!!! بابا روزنامه نگار! دانشمند! ادیب! پروفسور! یه کم به آبروی مدرکت فکر کن!
نشیمن گاه شغال؟!!!!!!
جناب نشیمن گز .. توجیه نداره زور نزن هیچکی با پیشرفت مخالف نیست ولی برایند علمی بار جمعیت نداره ...فدات شم عمو
ناشناس اول محض اطلاع شما و مسولین فرودگاه ابدانان تا سال 1383 برای خانواده های پایگاه هوایی آبدانان فعال بوده و الان فقط راه اندازی می خواهد و دو هفته یکبار پرواز برای همشهریان عادی هم داشته باشد.
این کا استان ایلام رو از بن بست درمیاره
اگر آبدانان مرکز والیان فیلی بود الان دیگه......
اگر دکتر احمدی بود این پروژه ها اینجوری به کما می رفتند؟
احمدی کاردان بود، باتجربه و بانفوذبود.متاسفانه قدرنمیدونیم.اگرچندتا مثل احمدی میفرستادیم الان درست شده بود

برگزیده سایت

ایلام بیدار به بهانه هفته کار و کارگر گزارش می دهد؛
سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب