سرویس: سیاسی
کد خبر: 62324
|
18:08 - 1402/08/29
نسخه چاپی

با اجرای توافق بین ایران و عراق؛

۱۴ زندانی ایرانی محبوس در زندان‌های عراق به زندان‌های ایلام منتقل شدند

۱۴ زندانی ایرانی محبوس در زندان‌های عراق به زندان‌های ایلام منتقل شدند
۱۴ زندانی ایرانی در راستای اجرایی‌شدن موافقت‌نامه انتقال محکومین به حبس میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق از طریق مرز مهران وارد کشور شده و به زندان‌های استان ایلام منتقل شدند.

به گزارش «ایلام بیدار»، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان ایلام، هفتمین گروه از زندانیان از زمان اجرایی‌شدن موافقت‌نامه انتقال محکومین به حبس، میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق از طریق مرز مهران به زندان‌های استان ایلام منتقل شدند.

 ظهر امروز، ۱۴ زندانی ایرانی در راستای اجرایی‌شدن موافقت‌نامه انتقال محکومین به حبس میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق با حضور نماینده وزارت دادگستری، سرپرست زندان‌های استان ایلام، رئیس حفاظت‌واطلاعات دادگستری ایلام، دادستان شهرستان مهران و جمعی از مسئولان انتظامی و مراجع قضایی از طریق مرز مهران وارد کشور شده و به زندان‌های استان ایلام منتقل شدند.

 این افراد که به دلایل مختلف در کشور عراق به حبس محکوم شده بودند با پیگیری وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه، قوه قضاییه، سازمان زندان‌ها و بخش کنسولی سفارت ایران در بغداد، برای گذراندن ادامه دوران محکومیت خود به زندان‌های استان ایلام منتقل شدند.

 بر اساس این گزارش و به نقل از معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری، از زمان اجرایی‌شدن موافقت‌نامه انتقال محکومین به حبس میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق این هفتمین گروه از زندانیان ایرانی است که به کشور ایران منتقل می‌شوند و تا پایان پاییز امسال تعداد دیگری از زندانیان ایرانی محکوم به حبس در زندان‌های ترکیه و ارمنستان به ایران منتقل خواهند شد.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب