سرویس: خواندنی ها
کد خبر: 61181
|
09:38 - 1402/07/01
نسخه چاپی

برچسب مخفی بر روی جعبه‌های آیفون ۱۵ برای شناسایی تقلب

برچسب مخفی بر روی جعبه‌های آیفون ۱۵ برای شناسایی تقلب
اپل برای تأیید اصالت گوشی‌های آیفون 15 از یک برچسب مخفی روی جعبه آن‌ها استفاده کرده است.

به گزارش ایلام بیدار، به نقل از دیجیاتو، اپل با رویکرد جدیدی به مقابله با کلاهبرداران پرداخته و روی جعبه‌های آیفون 15 از یک برچسب مخفی استفاده کرده است.

 

سری آیفون 15 از امروز به‌طور رسمی در کشورهای مختلفی عرضه شده است و درست مانند گذشته دلالان و فروشندگانی که به دنبال کسب درآمد سریع هستند، از این فرصت استفاده خواهند کرد تا آن‌ها را زودتر خریداری کنند. بااین‌حال به نظر می‌رسد اپل از وقوع چنین رویدادی کاملاً آگاه بوده است، زیرا روی جعبه این دستگاه‌ها برچسب مخفی وجود دارد که فقط زیر نور UV قابل مشاهده است و اصلی بودن آن را نشان می‌دهد.

 

همانطور که در ویدیو کوتاه زیر قابل مشاهده است، هر یک از جعبه‌های آیفون 15 که توسط اپل عرضه شده‌اند دارای یک برچسب خاص و کد QR است که فقط با نور UV قابل مشاهده هستند. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که برخی فروشندگان دستگاه‌های کارکرده یا بازسازی‌شده را درون جعبه‌ها بسته‌بندی می‌کنند و آن‌ها را به‌عنوان دستگاه‌های کاملاً جدید به فروش می‌رسانند، اما رویکرد اپل از بروز چنین مشکلی جلوگیری می‌کند.

 

اپل هنوز به‌طور رسمی به این برچسب‌های مخفی اشاره‌ای نکرده است و این ویدیو توسط کاربران چینی ارائه شده است. بااین‌حال انتظار می‌رود که کلاهبرداران بتوانند در آینده برچسب‌های مشابهی برای جعبه‌ها ایجاد کنند. همچنین راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها متوجه اصلی بودن دستگاه شوید.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب