سرویس: استان ایلام
کد خبر: 61164
|
01:47 - 1402/06/31
نسخه چاپی

فرماندار چرداول:

هفته دفاع مقدس تجلی شکوه و عضمت مردم ایران است

هفته دفاع مقدس تجلی شکوه و عضمت مردم ایران است
فرماندار چرداول گفت: هفته دفاع مقدس، تجلی شکوه و عظمت ایثار، ایمان، اراده، وحدت و سربلندی ملت غیور، مؤمن و انقلابی ایران اسلامی است.

علی محمدی فرماندار چرداول در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار گفت: هفته دفاع مقدس، تجلی شکوه و عظمت ایثار، ایمان، اراده، وحدت و سربلندی ملت غیور، مؤمن و انقلابی ایران اسلامی در حراست و پاسداری از آب‌وخاک و مرز و سرزمین و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده که در تاریخ این دوران به ثبت رسیده است.

وی افزود: هفته دفاع مقدس که یادآور استقامت بی‌بدیل ملت بزرگ ایران اسلامی در هشت‌ساله جنگ تحمیلی است نه‌تنها یک سند افتخار بلکه تصویری از عظمت و اراده ملتی بزرگ در مقابل تجاوزگران بشمار می‌رود.

فرماندار چرداول خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای گرامیداشت مقام شامخ شهدا و تجلیل از ایثارگری رزمندگان، تکریم خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان است که در این راستا همه وظیفه دارند که به در راستای تبیین هفته دفاع مقدس تلاش کنند.

 وی با اشاره به رشادت‌های مردم ایلام در دوران دفاع مقدس گفت: ایلامیان و مردم سلحشور شهرستان چرداول نقش پررنگ و باشکوهی در پیروزی‌های رزمندگان اسلام داشتند که از آن نمونه می‌توان به فتح غرورآفرین میمک اشاره کرد.

فرماندار چرداول تصریح کرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌های رزمندگان است که این هفته هر ساله از 31 شهریور تا 7 مهر برگزار می‌شود و  در این هفته برنامه‌های مختلفی برای گرامیداشت شهدا و جانبازان جنگ برگزار می‌شود. همچنین، برگزاری نشست‌های جهاد تبیین با موضوع بررسی ابعاد حقوقی جنگ تحمیلی و نقش منفی سازمان‌های بین‌المللی در دفاع مقدس و صدور بیانیه‌هایی در این زمینه در این هفته ضروری است.

وی یادآور شد: در این هفته، جهاد تبیین نیز به‌عنوان یکی از برنامه‌های مهم در نظر گرفته می‌شود و برگزاری نشست‌های جهاد تبیین با محوریت بررسی ابعاد مختلف دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در اولویت برنامه‌های این هفته قرار دارد که در این راستا لازم است تا همه تلاش‌های خود را در این راستا به کار گیرند.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب