سرویس: استان ایلام
کد خبر: 61114
|
11:59 - 1402/06/28
نسخه چاپی

مدیرکل آموزش‌وپرورش ایلام:

پرداخت شهریه مکمل در مدارس اختیاری است

پرداخت شهریه مکمل در مدارس اختیاری است
مدیرکل آموزش‌وپرورش ایلام گفت: پرداخت شهریه مکمل به مدارس غیردولتی بصورت اختیاری بوده و هیچ‌گونه اجباری در این زمینه نباید از سوی اولیا مدارس وجود داشته باشد.

به گزارش ایلام بیدار، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش،  علی درویشی مدیرکل آموزش‌وپرورش ایلام روز سه‌شنبه در خصوص وضعیت ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس گفت: مدارس غیردولتی تنها مجاز به دریافت ۲ نوع شهریه ثابت و مکمل بوده که شهریه ثابت باید هنگام ثبت‌نام پرداخت و شهریه مکمل نیز که برای انجام فعالیت‌های فوق‌برنامه بوده تنها با عقد قرارداد و رضایت ولی دانش‌آموز باید اخذ شود.

 وی ادامه داد: چنانچه مدارس غیردولتی به‌غیراز این ۲ شهریه والدین دانش‌آموزان را مجبور به پرداخت وجه دیگری کنند این مسئله غیرقانونی بوده و با آنها برخورد قانونی می‌شود.

 مدیرکل آموزش‌وپرورش ایلام در خصوص شهریه ثابت نیز توضیح داد: پوستر نرخ شهریه ثابت که بر اساس درجه مدارس و با امضا رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان مربوطه بوده باید در مدارس نصب و در معرض دید باشد.

 مدیرکل آموزش‌وپرورش ایلام در خصوص اجبار برخی از مدارس غیردولتی به اولیا دانش‌آموزان برای خریداری اقلام مصرفی نظیر صابون و غیره، گفت: تأمین این اقلام مصرفی و بهداشتی بر عهده مدارس بوده و اخذ این اقلام از سوی این مدارس غیرقانونی است.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب