سرویس: استان ایلامکد خبر: 56855|09:40 - 1401/09/04
نسخه چاپی

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام خبر داد؛

کاهش ۳.۴ درصدی نرخ ولادت در استان ایلام

کاهش ۳.۴ درصدی نرخ ولادت در استان ایلام
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام از کاهش ۳.۴ درصدی نرخ ولادت در استان ایلام طی سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلام بیدار ، “علی نیکونهاد”، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: استان ایلام از جمله استان‌هایی است که با دارا بودن جمعیت ۲.۱ درصدی جمعیت سالمندی، در آستانه پیر شدن جمعیت قرار دارد.

 

وی عنوان کرد: میزان ولادت در استان در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ تعداد ۳ هزار و ۸۷۲ مورد و در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ تعداد ۳ هزار و ۷۰۵ مورد بوده که شاهد کاهش ۳.۴ درصدی نرخ ولادت در استان هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه از دیدگاه جامعه شناسان استان ایلام در سیاهچاله جمعیتی قرارگرفته، ابرازداشت: زمانی می‌توان از این سیاهچاله گریخت که نرخ جانشینی در بین مادران رقم ۲.۱ فرزند باشد.

 

نیکونهاد خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام با توجه به وظایف و تکالیفی که در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دارد، اقدامات مختلف و متنوعی داشته است.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه گفت: اقداماتی شامل تشکیل ۳ جلسه قرارگاه دانشگاهی جوانی جمعیت، برگزاری کلاسهای آموزشی ویژه ارائه دهندگان و گیرندگان خدمت (مراقبین سلامت بهورزان و مراجعین)، تدوین برنامه تکلیفی فرزندآوری جهت مراکز و خانه‌های بهداشت در سراسر استان، برنامه ریزی جهت اجرای کمپین‌های جوانی جمعیت و پیاده‌روی ویژه بانوان شاغل، جشنواره (ایران جوان- ایلام جوان) با محوریت جوانی جمعیت و ترغیب خانواده‌ها به فرزندآوری، برگزاری همایش در سطح شهرستان‌ها در رابطه با جوانی جمعیت و… از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه در جهت تحقق اهداف و برنامه‌های جوانی جمعیت در سطح استان انجام شده و یا در حال اجراست.

 

نیکونهاد در خاتمه سخنان خود یادآور شد: راستای توجه ویژه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و اهمیت آن، نیاز است که همه آحاد جامعه و دستگاه‌ها و ارگان‌ها بر اساس ظرفیت و نوع رسالت سازمانی خود برای تحقق اهداف و برنامه‌های آن گام‌های موثری بردارند.

 

انتهای پیام/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها