کد خبر: 56087|12:03 - 1401/07/04
نسخه چاپی

خاطرات یک رزمنده دفاع مقدس:

دوران دفاع مقدس پر از شگفتی ها بود/ ضرورت آشنایی نسل های آینده با ارزش های انقلاب اسلامی

دوران دفاع مقدس پر از شگفتی ها بود/ ضرورت آشنایی نسل های آینده با ارزش های انقلاب اسلامی
رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس همیشه شاهد نوآوری وشگفتی از سوی رزمندگان بودیم امری که باید به نسل های آینده انتقال پیدا کند.

به گزارش ایلام بیدار ،در هفته مبارک و مقدس دفاع مقدس قرار داریم، هفته ای که از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در این هفته ویژه برنامه های خاصی در سراسر کشور برگزار می شود.

هفته دفاع مقدس فرا رسید و ما را به یاد دلاورمردیهای زمندگان اسلام انداخت، دلاورمردانی که جان خود را به خطر انداختند تا اسلام و انقلاب زنده بماند ، از خانه و خانواده دور شدند تا با دشمنان و باطلانی بجنگند که قصد فتح سرزمین ما داشتند ، قصد فروپاشی انقلاب را داشتند انقلابی که برخواسته از عزم مردمی مسلمان و مبارز در مقابل کفر و استبداد بود .

 

19 سالگی به جبهه رفتم

غلام کاظمی رزمنده و پاسدار دوران دفاع مقدس در این باره می گوید: متولد سال 1340هستم از سن 19سالگی با حضور در جبهه های حق علیه باطل از میهن و خاک ایران اسلامی دفاع کردم.

کاظمی ادامه داد: در سال 1359که رژیم عراق به ایران اسلامی  حمله ور شد هنوز شاکله نظام شکل نگرفته بود اما رزژیم بعث عراق از حمایت کشوورهای زیادی برحوردار بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه خانواده اش با حضور در جبهه ها موافقت کردند می گوید: مادرم قبل از سال 1359به رحمت خدا رفته بود اما خواهرم میل و رغبت زیادی را در من برای حضور در جبهه ایجاد کرد به طوری که برای فراهم ملزومات ضروری ام تلاش زیادی کرد.

کاظمی بیان داشت: برای حضور در جبهه  با شهید عبدالمهدی پیرحیاتی به منطقه سومار اعزام شدیم و در ابتدا با یک اسلحه ام  یک از من امتحان تیراندازی گرفته شد که خوشبختانه در ان روز توانستم خوب  عمل کم و نظر فرمانده را به خود جلب کنم.

ضربات مهلک رزمندگان به رژیم بعثی در تنگه کوشک

وی تصریح کرد: در سال 67بود که عراق سعی کرد از طریق  تنگه کوشک به مرکز استان برسد که خوشبختانه با حضور بموقع  رزمندگان و مردم عامه تا پل هفته دهنه دشمن به عقب رانده شد   جلوی تهاجم دیگر  گرفته شد.

وی  گفت: در روزهای اخیر شاهد حادثه ترور در اهواز بودیم که این امر نشانگر ناتوانی دشمن است و دشمن بداند مردم ایران اسلامی همیشه در صحنه حضور دارند و از خاک و کیان اسلامی دفاع خواهند کرد.

این رزمنده دفاع مقدس به مقایسه ای بین جوانان دیروز و امروز پرداخت و بیان داشت: هرکدام جوانان توانای های خاصه خود را دارند شاید بعضی ها بگویند جوانان امروز نمی توانند مانند جوانان شاخ شمیرانات،جوانان کله قندی و قلاویزان  از کشور و اسلام دفاع کند در صورتیکه این ایده غلط است ما دیدیم در بلایای طبیعی چون زلزله در ازگله و سیل در خوزستان و خرم آباد این جوانان و همچنین جوانان مدافع حرم از جان دل برای نجات جان مردم و حفظ آرامش کشور دفاع کردند
وی افزود:جوانان امروز با تاسی از سردار شهید قاسم سلیمانی که نامش برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان وحشت آور است حاضر هستند جان خود را فدای اسلام و نظام کنند
این راوی دفاع مقدس در پایان گفت:امروز نیز جوانان دیروز در کنار جوانان امروز قرار گرفته‌اند  تا با همبستگی و همت هم به این زودی نماز جماعت به امامت مقام معظم رهبری در قدس شریف بخوانیم

تازه ترین مطالب