سرویس: استان ایلامکد خبر: 56069|11:22 - 1401/07/03
نسخه چاپی

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام:

دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند است/ پادشاهان بی کفایت 700 سال ما را در ورطه سقوط نگه داشتند

دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند است/ پادشاهان بی کفایت 700 سال ما را در ورطه سقوط نگه داشتند
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: دفاع مقدس یک گنجینه ارزشمند است ما وقتی به تاریخ نگاه میکنیم ۷۰۰ سال پادشاهان بی کفایت ما را در ورطه سقوط نگه داشتند و جزء خیانت در این ۷۰۰ سال کمتر موفقیتی دیده شده است.

به گزارش ایلام بیدار ، سردارشاکرمی فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در دیدار صمیمانه رئیس کل دادگستری استان ایلام و معاونین به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یک گنجینه ارزشمند است ما وقتی به تاریخ نگاه میکنیم ۷۰۰ سال پادشاهان بی کفایت ما را در ورطه سقوط نگه داشتند و جزء خیانت در این ۷۰۰ سال کمتر موفقیتی دیده شده است.

وی اظهار کرد: ۲۰۰ سال اخیر پر از حادثه است اما با شروع انقلاب اسلامی و شکل گیری گفتمان جدید آن که هیچ نگاهی به گفتمان های نشات گرفته از غرب و شرق به لحاظ فکری ندارد و ستون اصلی آن ولایت فقیه است پا به عرصه گیتی می گذارد و با عبور از مسیرهای سخت بلافاصله یک جنگ فرسایشی از نوع زمینی و به اعتقاد برخی تلفیقی بر ما تحمیل شد امروز با نگاه به آن گنجینه می توانیم از مسیرهای سخت عبور بکنیم و انصافا هم عبور کردیم و نظام به مرحله ای از تثبیت رسیده است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) افزود: شعاع نورانی دفاع مقدس می تواند در همه حوزه ها اثر داشته باشد در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی، سیاسی و سایر حوزه ها، نگاه جهادی برخاسته از دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: تفکر بسیج به عنوان یک جریان باطنی که اکثر موفقیت هایی که در همه عرصه ها می بینم با اعتقاد به این تفکر بدست آمده است این برگرفته از دفاع مقدس است ، جوانانی در دفاع مقدس تربیت شدند که بعدها همین جوانان به فرماندهانی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل شده اند ، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید همدانی که پیروزی جبهه مقاومت بواسطه تلاش های این عزیزان شکل گرفت نمونه‌ای از این جوانان بسیجی انقلابی است.

سردار شاکرمی با اشاره به اقدامات سپاه امیرالمومنین علیه السلام در کنگره اربعین حسینی گفت: سپاه امیرالمومنین علیه السلام با تمام توان بویژه دربحث تامین آب آشامیدنی پای کار بود ، روزانه بیش از چندتریلی یخچال دار ، آب معدنی هم در مرز مهران و هم در آن سوی مرز بین زوار توزیع می کرد.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) با تاکید براینکه امسال هیچگونه حادثه تروریستی نداشتیم بیان کرد: امسال در بحث امنیت در پیاده‌روی اربعین حسینی حشدالشعبی که برگرفته از تفکر بسیجی جبهه مقاومت است نقش بسزایی در تامین امنیت کنگره عظیم اربعین حسینی ایفا کرد، ما نیز همپای نیروی انتظامی و مرزبانی و سایر سازمان های امنیتی در بحث تامین امنیت ایفای نقش کردیم.

 

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب