سرویس: سیاسیکد خبر: 55694|07:54 - 1401/05/27
نسخه چاپی

نیمی از آمریکایی‌ها سیاست خارجی بایدن را قبول ندارند

نیمی از آمریکایی‌ها سیاست خارجی بایدن را قبول ندارند
نظرسنجی جدیدی در آمریکا نشان داد که حدود نیمی از مردم این کشور، از سیاست خارجی رئیس جمهور فعلی خود حمایت نمی‌کنند.

به گزارش ایلام بیدار ، در ادامه نظرسنجی‌هایی که از افت محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در بین مردم این کشور حکایت دارند، تحقیق جدیدی بی‌اقبالی آمریکایی‌ها به سیاست خارجی بایدن را نشان می‌دهد.

نتایج نظرسنجی جامعه‌شناختی که روز چهارشنبه توسط نشریه «اکونومیست» و مؤسسه «یوگاو» منتشر شد، نشان داد که بیش از نیمی از شهروندان آمریکایی از سیاست خارجی فعلی بایدن حمایت نمی‌کنند.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، در اینافکارسنجی۵۰.۴۷ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که از سیاست خارجی رئیس جمهور فعلی خود حمایت نمی کنند؛ که در این میان ۳۶.۷ درصد با این سیاست‌ها به شدت مخالف و ۱۳.۷۷ درصد تا حدی مخالف هستند.

طبق این تحقیق، ۴۰.۲۳ درصد از مردم آمریکا نیز از سیاست خارجی بایدن حمایت می‌کنند که در این میان فقط ۱۵.۶۸ درصد با این سیاست‌ها به‌صورت کامل موافق هستند.

این نظرسنجی از ۱۳ تا ۱۶ آگوست انجام شد و ۱۵۰۰ بزرگسال آمریکایی در آن شرکت کردند. حاشیه خطای این تحقیق نیز تقریباً ۳ درصد برآورد شده است.

در شرایطی که مخالفان جمهوری‌خواهجو بایدنبا اشاره به گاف‌های رئیس‌جمهور دموکرات ۷۹ ساله آمریکا بارها سلامت جسمی و ذهنی او را زیر سوال برده‌اند، سقوط آزاد بایدن در نظرسنجی‌ها همچنان خبرساز است.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، کاهش محبوبیت بایدن در نظرسنجی‌های جدید در شرایطی صورت گرفته که تورم در این کشور زندگی آمریکایی‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

پیش از این، نظرسنجی مؤسسه «سیویکز» نشان داد که محبوبیت بایدن برای اولین بار در دوران ریاست جمهوری او به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافته است.

کارشناسان سیاسی در آمریکا بر اساس نتایج این افکارسنجی‌ها تحلیل کردند اکثر رأی‌دهندگان، به توانایی ذهنی رئیس‌جمهور این کشور شک دارند و دموکرات‌ها هم بایدن را برای انتخابات بعدی ریاست‌جمهوری نمی‌خواهند.

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها