سرویس: استان ایلامکد خبر: 55668|08:51 - 1401/05/24
نسخه چاپی

آخرین پیگیری ها از مصوبات سفر رئیس جمهور در ایلام؛

۶۶ درصد مصوبات سفر رئیس جمهور در ایلام محقق شده است

۶۶ درصد مصوبات سفر رئیس جمهور در ایلام محقق شده است
استاندار ایلام با بیان اینکه ۶۶ درصد مصوبات رییس جمهوری محقق شده است، گفت: تلاش داریم پروژه های این حوزه با تزریق اعتبارات در اسرع وقت تکمیل شوند.

به گزارش ایلام بیدار ، حسن بهرام نیا روز یکشنبه در دیدار با معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: جهش همه جانبه ای در سطح استان در حوزه اربعین ایجاد و ظرف هشت ماه ۲۰ کیلومتر مسیر ( ایلام - مهران ) چهار خطه شد.

 

وی با بیان اینکه نگاه مدیران برای برگزاری باشکوه اربعین جهادی است، افزود: تونل شماره یک و دوم ( مسیر ایلام - مهران ) تا اربعین زیر بار ترافیک خواهد رفت.

 

استاندار ایلام تاکید کرد: لایه دوم آسفالت ۲۰ کیلومتر مسیر ( ایلام - مهران) انجام و اقدامات زیرساختی قابل توجه ای در پایانه مهران انجام شده است.

 

بهرام نیا با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص تامین آب در حوزه اربعین، گفت: ۳۰۰ هزار بطری آب روزانه برای زائران در اربعین فراهم شده است.

 

وی با اشاره به تامین برق و آب در پایانه مهران یادآور شد: پروژه برق ۳۰ مگاواتی نیز برای تامین برق پایانه در مهران به بهره برداری رسیده و بحث روشنایی پارکینگ در دستور کار قرار گرفته و روزانه برای ۳۰۰ هزار نفر آب تامین شده است.

 

استاندار ایلام با اشاره به اقدامات انجام شده برای رفاه زائران گفت: ۸۲ میلیارد تومان برای ایجاد بیش از ۲۰ هزار سایبان هزینه شده است.

 

بهرام نیا اضافه کرد: پارکینگ اربعین دارای ظرفیت ۶۰ هزار وسایل نقلیه است و موضوع روشنایی این پارکینگ نیز برطرف شده است.

 

وی یادآور شد: ایلام مرکز ثقل اربعین کشور است که باید به آن توجه ویژه شود و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خصوص تامین آب و تامین یخ، اقدامات خوبی انجام داده است.

 

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در این دیدار بر تاکید اینکه از همه توان و ظرفیت ستاد برای خدمات دهی شایسته به زوار استفاده خواهیم کرد، گفت: در بحث تامین آب، یخ و مواد غذایی تدابیر لازم در پایانه مرزی مهران اندیشیده شده است.

 

علی عسکری افزود: در بخش محرومیت زدایی بنیاد احسان فعال و بنیاد ۱۵ خرداد در خصوص ناباوری فعال هستند.

 

وی تاکید کرد: ظرفیت اشتغال استان ایلام می تواند چندین برابر شود و اقدامات لازم نیز برای حوزه اشتغال در نظر گرفته خواهد شد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها