سرویس: استان ایلامکد خبر: 55662|22:51 - 1401/05/22
نسخه چاپی

استاندار ایلام:

ظرفیت اسکان ۱۰ هزار نفر در چرداول مهیا شده است

ظرفیت اسکان ۱۰ هزار نفر در چرداول مهیا شده است
استاندار ایلام گفت: پادگان سپاه چرداول ظرفیت اسکان حدود ۶ هزار و محوطه اطراف آن در صورت نصب چادر ظرفیت اسکان ۴ هزار زائر را نیز دارد.

به گزارش ایلام بیدار ،  حسن بهرام نیا روز شنبه در نشست ستاد اربعین شهرستان چرداول افزود: تمامی  امورات اربعین در شهرستان‌های زائرپذیر بر عهده فرمانداران است.

 

وی یادآور شد: برای شهرستان های زائرپذیر مدیران کل استانی به عنوان معین شهرستان انتخاب خواهند شد و در ایام باقی مانده تا اربعین به همه شهرستان‌های زائرپذیر سفر خواهیم و از زیرساخت‌ها بازدید به عمل خواهند آمد.

 

استاندار ایلام اضافه کرد: باید همه مدیران شهرستانی در خصوص تکمیل زیرساخت های پای کار باشند تا شرایط برای سفر بی خطر و امن برای زائران مهیا شود.

 

۶ مدرسه چرداول ظرفیت اسکان چهار هزار زائر را دارد

 

بهرام نیا با تاکید بر آماده سازی مدارس استان از نظر تجهیز وسایل سرمایشی و موکت و دیگر حوزه ها، گفت: ۶ مدرسه چرداول ظرفیت اسکان چهار هزار زائر را در اربعین دارد و علاوه بر این ظرفیت از مساجد شهرستان نیز استفاده خواهیم کرد.

 

وی همچنین با اشاره به بازدید از زیرساخت های حوزه راه چرداول گفت: مقرر شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نسبت به نصب سرعت گیر و تامین روشنایی تونل ها در اسرع وقت اقدام کند.

 

استاتدار ایلام شباب را پر ترافیک ترین مدخل ورودی زائران در استان عنوان کرد و گفت: این شهر باید سیمای زیبا، دلنشین و اربعینی داشته باشد که در این راستا باید شهردار شباب با جدیت وارد عمل شود.

 

بهرام نیا خواستار نصب تابلوها با شعائر و مضامین اربعینی در شباب شد و گفت: مسوول مستقیم پیگیری تمامی امور اربعین و مدیریت زائران با فرماندار شهرستان چرداول است.

 

وی با بیان اینکه هیچ عذر و بهانه از جمله کمبود بودجه برای امور اربعین پذیرفتنی نیست، گفت: ۷۵۰ میلیارد تومان در حوزه اربعین بدهکار هستیم اما به هیچ وجه کارهای اربعین متوقف نشده است.

 

استاندار ایلام تاکید کرد: اطلاع رسانی و مستندسازی در دستور کار قرار گیرد و از ظرفیت رسانه ها در اربعین باید بهره گرفته شود.

 

وی با قدردانی از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و فرماندار چرداول، گفت: همه روسای ادارات باید پای کار بیایند تا بتوانیم بهترین خدمات را به زوار ارائه دهیم.

 

انتهای پیام/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها