سرویس: سیاسیکد خبر: 55352|09:05 - 1401/04/06
نسخه چاپی

حمایت ایران از بازگشایی سفارتخانه‌ها در تهران و ریاض

حمایت ایران از بازگشایی سفارتخانه‌ها در تهران و ریاض
وزیر امور خارجه در دیدار با الکاظمی ضمن اعلام حمایت ایران از بازگشایی سفارتخانه‌ها در تهران و ریاض، تقویت مناسبات ایران و مصر را به نفع منطقه و جهان اسلام خواند.

به گزارش ایلام بیدار ، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز (یکشنبه) در دیدار با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که به تهران سفر کرده، آخرین تحولات منطقه و موضوعات مرتبط با روابط دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

در این دیدار فؤاد حسین وزیر خارجه عراق نیز حضور داشت.

وزیر امور خارجه با اشاره به برقراری آتش بس در یمن، بر حمایت ایران از تداوم آتش بس و لزوم پایان محاصره انسانی در این کشور تأکید کرد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران راه حل مشکلات منطقه را از درون منطقه می‌داند، از تلاش‌های عراق برای تقویت عنصر گفتگو و نقش سازنده این کشور در معادلات منطقه‌ای و گفتگو بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان قدردانی کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران جز خیر برای منطقه نمی‌خواهد و از بازگشایی سفارتخانه‌ها در پایتخت‌های دو کشور حمایت می‌کند.

گفتنی است تاکنون پنج دور مذاکره بین ایران و عربستان در بغداد برگزار شده است. الکاظمی نیز پس از سفر به عربستان به ایران آمد و‌ امروز با آیت الله رئیسی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به مشترکات دو کشور ایران و مصر تقویت مناسبات فیمابین تهران و قاهره را به نفع منطقه و جهان اسلام خواند.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار بر جایگاه و نقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه و در قرابت با عراق تأکید کرد و افزود: عراق برای توسعه مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران جدی است و به نقش اطمینان بخش خود در منطقه ادامه می‌دهد.

الکاظمی ضمن تاکید بر توسعه همه جانبه روابط و ضرورت رفع موانع احتمالی افزود: به تلاش‌های خود برای تقویت گفتگو و همکاری‌های منطقه‌ای ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها