کد خبر: 55314|09:36 - 1401/04/02
نسخه چاپی

نقاط حادثه خیز محور ایلام-مهران تا اربعین حذف می شوند

نقاط حادثه خیز محور ایلام-مهران تا اربعین حذف می شوند
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: نقاط حادثه خیز محور ایلام-مهران تا اربعین حذف می شوند.

به گزارش ایلام بیدار ،عبدالله بهادری روز پنجشنبه در بازدید از پروژه‌های راهسازی استان اظهار کرد: طرح‌های بزرگی در بخش توسعه راههای استان در دست اجرا است و هم اکنون روند اجرای این طرح‌ها در وضعیت مناسبی قرار دارد و تامین اعتبار به موقع می‌تواند این روند رو به رشد را تثبیت نموده و شتاب ببخشد و در کنار تکمیل این طرح‌ها پروژه‌های جدیدی نیز تعریف و اجرایی گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به در پیش بودن اربعین و اهمیت محور ارتباطی ایلام-مهران گفت: چند پروژه این محور تا اربعین تکمیل خواهد شد و سایر پروژه‌ها نیز برای عبور اضطراری اربعین آماده می‌شود.

وی بیان کرد: از ایلام به سمت مهران تونل کیلومتر ۵ به طول ۸۴۰ متر در دست احداث است که حفاری و کف برداری آن به پایان رسیده و هم اکنون پیمانکار مشغول ترانشه برداری مسیر رفت و برگشت این تونل برای عبور اضطراری در ایام اربعین است.

بهادری افزود: مسیر بعد از تونل کیلومتر ۵ تا تونل دوم راه کربلا به علاوه پل بزرگ این مسیر تا اربعین به صورت چهار خطه آماده خواهد شد وپیمانکار در تونل دوم راه کربلا نیز مشغول عملیات لاینینگ است و قطعاً این تونل و مسیر ورودی و خروجی آن برای عبور اضطراری اربعین آماده می‌شود.

وی در ادامه مسیر به پروژه راهسازی منطقه ماربره اشاره کرد و افزود: در این قسمت از مسیر باشرایط متفاوتی از نظر زمین شناسی مواجه هستیم، برای مهار رانش زمین در این منطقه و احداث جاده که طول آن ۲ کیلومتر هست اخیراً قرارداد منعقد شده و پیمانکار مشغول عملیات راهسازی شده و این قطعه با وجود طول کم پروژه پر هزینه و زمان بر خواهد بود اما برای اربعین امسال تلاش خواهد شد تا احداث این قطعه مانعی برای ترافیک اربعین ایجاد نکند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: ۶ کیلومتر باقیمانده از تقاطع ماربره تا سه راهی صالح آباد نیز تا اربعین به صورت بزرگراه تکمیل و به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها