سرویس: استان ایلامکد خبر: 55034|07:38 - 1401/02/31
نسخه چاپی

بازدید استاندار و هیئت همراه از مرز هلاله شمالی/ روند از سرگیری صادرات در هلاله شمالی شتاب می گیرد

بازدید استاندار و هیئت همراه از مرز هلاله شمالی/ روند از سرگیری صادرات در هلاله شمالی شتاب می گیرد
استاندار ایلام و هیئت همراه از مرز هلاله شمالی بازدید کردند.

به گزارش ایلام بیدار ، عصر روز گذشته (جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه) "حسن بهرام نیا"، و هیئت همراه از مرز هلاله شمالی بازدید کردند. در جریان این بازدید علاوه بر اینکه زیرساخت های این مرز مورد بررسی قرار گرفت، بر تسریع در تأمین و تکمیل زیرساخت ها تأکید شد.

استاندار ایلام در جریان این بازدید با بیان اینکه گستره ۴۳۰ کیلومتر مرز استان ایلام ظرفیت ایجاد ۱۰ گذرگاه و بازارچه مرزی را دارد، گفت: ایجاد گذرگاه ها و بازارچه های مرزی نقش بسزایی در رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی دارد.

وی با اشاره به اینکه فضای اتحاد، همدلی و همکاری بسیار خوبی در سطح استان ایلام حاکم است، اظهار داشت:  سه مرز چنگوله، چیلات و هلاله شمالی رسماً جزء گذرگاههای رسمی کشور قرار گرفته اند و تمام تلاش ما بر این است تا زیرساخت های این سه مرز به نحو مناسبی تکمیل گردند و مراودات تجاری و اقتصادی در آنها رونق گیرد.

بهرام نیا با بیان اینکه در این مدت کوتاه در مرز هلاله شمالی زیرساخت های مناسبی ایجاد شده است، خاطرنشان ساخت: جا دارد از تلاش همه مجموعه های دست اندرکار بویژه راهداری و حمل و نقل جاده ای، صمت، اتاق بازرگانی و رسانه ها تقدیر و تشکر کنیم.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با اشاره به اینکه تمام تلاش ما این است که بازارچه مرزی هلاله شمالی به سرعت رونق گیرد و زمینه برای واردات و صادرات فراهم شود، تصریح کرد: همه گذرگاه ها و بازارچه های مرزی متعلق به تمام مردم استان و کشور هستند و هر گذرگاهی که گشایش یابد، قطعاً همه مردم از ثمرات و برکات آن بهره‌مند خواهند شد.

استاندار ایلام با بیان اینکه گشایش مرز هلاله شمالی مورد استقبال طرف عراقی قرار گرفته است و تجار ایرانی و عراقی برای انجام مراودات تجاری اعلام آمادگی کرده اند، تأکید کرد: به منظور حمایت از تولید و تولید کنندگان، صدور تولیدات استان باید در اولویت قرار گیرد.

 

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها