سرویس: استان ایلامکد خبر: 55016|08:34 - 1401/02/28
نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

امروز از لحاظ اقتصادی از هر دوره ای قوی تر شده ایم/ کنگره شهداء فرصتی برای تبیین مجاهدتهای روحانیت در دفاع مقدس

امروز از لحاظ اقتصادی از هر دوره ای قوی تر شده ایم/ کنگره شهداء فرصتی برای تبیین مجاهدتهای روحانیت در دفاع مقدس
امام جمعه ایلام گفت: برگزاری کنگره شهدای روحانی فرصتی است تا با تبیین فداکاری ها و جانفشانی های روحانیون در دفاع مقدس ، ارزشهای اسلامی را در جامعه گسترش دهیم.

به گزارش ایلام بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین "اله نور کریمی تبار"، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار اعضای ستاد استانی کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی کشور که عصر روز سه‌شنبه (27 اردیبهشت ماه) برگزار شد، گفت: نقش روحانیت در طول تاریخ اسلام و انقلاب و دوران دفاع مقدس یک نقش بی بدیل است و روحانیت مردمی ترین نهادی است که پیوند ناگسستنی با مردم داشته و همواره در سخت ترین شرایط با همراهی و همدلی با مردم مدافع حقوق آنان بوده است.

حجه الاسلام کریمی تبار معنویت را مهمترین عامل پیروزی در جنگ تحمیلی دانست و اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس مهمترین مولفه پیروزی ما معنویت ، ایمان به خدا و اعتقاد به ارزش های جهاد و شهادت بود که روحانیون با حضور عملی در جبهه های حق علیه باطل مروج آن بودند.

امام جمعه ایلام بیان داشت: بسیاری از روحانیون در دوران دفاع مقدس متناسب با شرایط و نیاز به عنوان روحانی تبلیغی و یا به عنوان بسیجی در کارهای رزمی و دفاعی و عده‌ای هم در هر دو طیف رزمی تبلیغی حضور داشتند و برخی هم با قبول مسئولیت های مهمی همچون فرماندهی لشکر و تیپ نقش آفرین بودند و ما در هر سه طیف شهدای بسیاری را تقدیم اسلام و انقلاب کردیم.

وی با اشاره به آمار شهدای روحانی در کل کشور اظهار کرد: علاوه بر اینکه خیلی از روحانیون به صورت گمنام و به عنوان بسیجی در جبهه ها حضور داشتند ، تعداد ۴۰۰۰ روحانی و طلبه در جنگ به شهادت رسیدند و به جرات می‌توان گفت که با توجه به درصد جمعیت سایر اقشار جامعه ، روحانیون بالاترین میزان مشارکت در جنگ در مقایسه با سایر اقشار را دارند.

دکتر کریمی تبار با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان علیه روحانیت گفت: دشمنان با بکارگیری شگردهای رسانه ای و تحریف حقایق و واقعیات جنگ در صدد مهندسی افکار عمومی و تخریب چهره روحانیت برآمده است و برگزاری کنگره شهدای روحانی فرصتی است تا با تبیین فداکاری ها و جانفشانی های روحانیون در دفاع مقدس ، ارزشهای اسلامی را در جامعه گسترش دهیم.

وی با تاکید بر لزوم تبیین نقش روحانیت در طول جنگ بیان داشت: ولایت فقیه برجسته ترین نقش مدیریتی در دو قرن اخیر در دفاع از ناموس و تمامیت ارضی کشور را داشته است و باعث شد که ذره ای از خاک سرزمین ایران به رژیم متجاوز بعثی واگذار نشود اما در طول تاریخ همواره سلاطین و پادشاهان قسمت های زیادی از کشور را به بیگانگان واگذار کرده اند.

کریمی تبار با تاکید بر لزوم تبیین توانمندی های کشور در زمینه های مختلف خصوصاً در روزهای اخیر که دولت در حال انجام اصلاحات ساختاری در حوزه معیشت مردم و جراحی بزرگ اقتصادی است افزود: ما امروز از لحاظ اقتصادی از هر دوره ای در طول انقلاب قوی تر و مقاوم تر هستیم و دشمن در صدد است تا بزرگ نمایی نقاط ضعف ، مردم را مضطرب و به برنامه‌های دولت بدبین کند که بایستی با جهاد تبیین اقشار مختلف جامعه را نسبت به مسائل آگاه کرد.

حجه الاسلام علیمحمدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان ایلام نیز با ارائه گزارشی از برنامه‌های انجام شده در ایلام در آستانه برگزاری کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی کشور ، از برگزاری همایش تجلیل از روحانیون ایثارگر ، دیدار با خانواده های شهدای روحانی و اعزام خانواده های شهدای روحانی به کنگره سراسری در قم خبر داد.

 

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها