کد مطلب: 53666
تاریخ انتشار : 1400-07-18 09:28
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای انفجار تروریستی در مسجد قندوز افغانستان را محکوم کرد و از تمام مراجع دینی جهان اسلام خواست موضعی قاطع در این خصوص اتخاذ کنند.

به گزارش ايلام بيدار ، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌‌‌ای انفجار تروریستی در مسجدی در «قندوز» افغانستان را محکوم کرد.

بر اساس گزارش «العهد»، در این بیانیه آمده، حزب‌الله اندوه عمیق خود را برای خاطر شهید و مجروح شدن تعداد زیادی نمازگزار در انفجار تروریستی استان قندوز را ابراز می‌دارد و این اقدام جنایتکارانه را که در تناقض با تمام ادیان آسمانی و قوانین انسانی است، محکوم می‌کند؛ جنایتی که گروهک وهابی تروریستی داعش مرتکب آن شده است.

حزب‌الله در ادامه از تمام مراجع دینی جهان اسلام خواست موضعی قاطع در قبال این گروهک‌های تروریستی جنایتکار اتخاذ کنند و مقامات مسؤول در افغانستان را به مجازات قاتلان و اتخاذ تدابیر ممکن برای جلوگیری از تکرار این کشتارهای فاجعه‌بار فراخواند.

این جنبش لبنانی در پایان بیانیه با خانواده شهدا ابراز همدردی و برای مجروحان آرزوی بهبودی کرد.

جمعه گذشته، انفجاری شدید در مراسم نماز جمعه در مسجد جامع سیدآباد در مرکز ولایت قندوز در شمال افغانستان به وقوع پیوست.

ابتدا، مطیع الله روحانی، رئیس کمیسیون اطلاعات و فرهنگ طالبان در قندوز در این باره گفت: در این انفجار ۴۶ غیرنظامی شهید و ۱۴۳ تن دیگر زخمی شدند.

اما منابع پزشکی در ولایت قندوز اعلام کردند که شمار تلفات حمله‌ انتحاری روز جمعه بر مسجد سیدآباد در مرکز این ولایت، به بیش از ۱۵۰ شهید و حدود ۲۰۰ زخمی افزایش یافته است.

یکی از پزشکان بیمارستان قندوز در گفت‌وگو با روزنامه اطلاعات روز این موضوع را تایید کرد.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب