معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:
فعال شدن گیت های بیماریابی در ورودی مرز مهران برای بازگشت زوار
کد مطلب: 53501
تاریخ انتشار : 1400-07-04 08:07
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از فعال شدن گیت های بیماریابی ورودی مرز مهران برای بازگشت زوار خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ،جمیل صادقی فر  اظهار داشت: با توجه به بازگشت زائران اربعین از مرز مهران به کشور، گیت های بیماریابی در ورودی مرز فعال شده است.
وی گفت: بر اساس نظام مراقبت، افرادی که وارد کشور می‌شوند غربالگری و آن دسته از افرادی که مشکوک باشند حتماً از آن دسته از افراد تست به عمل خواهد آمد.
صادقی فر ادامه داد: به این شکل تلاش می‌شود که افراد بیماری که وارد کشور می‌شوند شناسایی و تحت کنترل باشند و از پخش بیشتر ویروس جلوگیری شود.
معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: در ورودی مرز برای بحث بیماریابی تمامی امکانات شده است.
۶۳.۵ درصد جمعیت استان واکسینه شدند
وی در خصوص واکسیناسیون در استان نیز افزود: دیروز بر اساس جمع بندی نزدیک به ۹ هزار تزریق در استان صورت گرفته که بیشتر آن سهم شهرستان ایلام با بیش از سه هزار دوز بوده است.
صادقی فر عنوان کرد: در استان در مجموع برای ۶۳.۵ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در استان تزریق واکسن انجام گرفته است.
وی ادامه داد: حدود ۳۷ درصد از افرادی بالای ۱۸ سال استان تاکنون واکسن نگرفتند، دلیلی ندارد که این افراد واکسن تزریق نکنند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: باید توجه داشت که از روزهای آینده قطعاً واکسیناسیون اجباری خواهد شد، یعنی بخش زیادی از خدمات موکول به کارت واکسیناسیون می‌شود.
صادقی فر تصریح کرد: شاید بیش از ۹۲ درصد افرادی که در سال ۱۴۰۰ فوت کردند حتی یک دوز واکسن تزریق نکردند و بنابراین تزریق واکسن به درجه بسیار زیادی به کاهش مرگ و میرها کمک می‌کند.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب