کد مطلب: 52837
تاریخ انتشار : 1400-05-13 00:53
رژیم های غذایی معمولا به دلیل این استفاده می شوند که بتوان با استفاده از آن ها چربی سوزی کرد و به شکل سالم کاهش وزن داد. رژیم غذایی آنابولیک نیز جزو رژیم هایی است که می توان با استفاده از آن کاهش وزن داد. این رژیم توسط دکتر مائورو دایپسکوالی ایجاد شده است و می تواند کاهش وزن شما را تضمین کند. در ادامه این رژیم را به طور کامل معرفی می کنیم.

به گزارش ايلام بيدار ،

رژیم آنابولیک چیست؟
 


در رژیم آنابولیک، هدف کاهش چربی به علاوه حفظ توده عضلانی است

 
همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، رژیم آنابولیک یکی از رژیم هایی است که برای کاهش وزن استفاده می شود و تا به حال بسیار اثر گذار بوده است. رژیم آنابولیک جزء رژیم های کم کربوهیدرات-پر کربوهیدرات است.
دکتر دایپسکوالی این رژیم را به گونه ای ایجاد کرده است که در عین حالی که بدن توده عضلانی خود را حفظ می کند و یا افزایش می دهد، چربی بدن نیز بسیار پایین بیاید تا فرد بتواند به تناسب اندام برسد.
 
دلیل نام گذاری این رژیم این است که دکتر دایپسکوالی فکر می کرد که چرخه های کربوهیدرات می تواند اثراتی مانند استروئید های آنابولیک را برجا بگذارد.
 

رژیم آنابولیک چگونه کار می کند؟
در این رژیم مقدار کربوهیدرات کاهش می یابد تا بدن از چربی ها و یا قند ها به عنوان سوخت بدن استفاده کند.
در رژیم های غذایی دیگر، از هر سه ماده مغذی یعنی کربوهیدرات، پروتئین و چربی با هم استفاده می شود ولی تمرکز رژیم بر روی کاهش کالری است. این رژیم ها برای افراد معمولی مناسب هستند اما برای ورزشکاران و کسانی که به تناسب اندام خود توجه می کنند اصلا مناسب نیست.
 
دلیل آن هم این است که بدن برای حفظ و یا تقویت عضلات، به کالری نیاز دارد و کمبود کالری باعث کاهش توده ی عضلانی می شود.
رژیم آنابولیک این گونه نیست و کالری دریافتی را کاهش نمی دهد. بلکه با کاهش کربوهیدرات، سوخت چربی بدن را افزایش می دهد و در نتیجه سوختن چربی ها بدن به تناسب اندام می رسد و در کنار آن با توجه به فراهم بودن کالری لازم، توده عضلانی نیز حفظ می شود و یا افزایش می یابد.
پس می توان گفت که این رژیم برای ورزشکاران و به طور کلی افرادی که به تناسب اندام خود اهمیت می دهند بسیار مناسب است.

دیدگاه‌ها

"جواد فروغی"، قهرمان تیراندازی المپیک توکیو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلام بیدار با اشاره به کسب مدال طلای اخیر خود گفت: رشته تیراندازی مخصوصا در بخش تفنگ یک موفقیت ها و فینالیست هایی را حتی ما در المپیک های قبلی هم داشتیم البتنه نه در حد مدال ولی در حد فینالیست داشتیم اما در بخش تپانچه متاسفانه تا قبل از مسابقات قطر چه در مسابقات آسیایی، چه جام جهانی و چه المپیک حتی فینتالیست هم نداشتیم. به لطف خداوند و در مسابقات قطر با کسب مدال برنز انفرادی علاوه بر اینکه توانستیم رکورد کشوری را ارتقا دادیم به فینال راه پیدا کردیم و این خود جزو اولین ها بود و توانستیم مدال برنز را کسب کردیم. بعد از ان در مسابقات جام جهانی هند بود که باز برای اولین بار به فینال راه پیدا کردیم که ما توانستیم در آن رقابت ها مدال طلا را کسب کنیم که اولین مدال طلای انفرادی بود. بعد از این دوره در مسابقات جام جهانی کراوسی نیز باز هم توانستیم مدال طلا بگیریم که دونی مدال جهانی را به دست آوردیم و باعث شد که دیده شدن این رشته شد در بین تیراندازان کشورهای دیگر باعث شد تا روی ایران حساب ویژه ای باز کنند و در محاسبات خود ناچار شدند از ورزشکاران ایرانی هم استفاده کنند در آموزش هایی که قرار است به تیراندازان ارائه بدهند. وی با شاره به سجده شکر بعد از پیروزی و بوسه بر چفیه نیز گفت: این چفیه را خود تهیه کرده بودم و بعنوان نماد مقاومت ملت ایران از آن استفاده کردم و دسوت داشتم نمادی را ارائه می دادم که نشان دهنده مقاومت مردم ایران باشد. ایران اسلامی از استعدادهای زیادی در حوهزه های مختلف برخوردار است به خصوص در استان ایلام که خودم را متعلق به آنجا می دانم. تلاش شناسنامه من متعلق به دهلران و متعلق به استان ایلام است و این را با هیچ چیز معاوضه نخواهم کرد. افتخار می کنم که متعلق به استان ایلام هستم استانی که درخشش خاصی در دفاع مقدس داشت و زنان و مردان باغیرت و شهامت این دیار در دوران جنگ تحمیلی نه تنها مرزها را ترک نکردند بلکه جانانه از نظام و انقلاب دفاع کردند.
"جواد فروغی"، قهرمان تیراندازی المپیک توکیو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلام بیدار با اشاره به کسب مدال طلای اخیر خود گفت: رشته تیراندازی مخصوصا در بخش تفنگ یک موفقیت ها و فینالیست هایی را حتی ما در المپیک های قبلی هم داشتیم البتنه نه در حد مدال ولی در حد فینالیست داشتیم اما در بخش تپانچه متاسفانه تا قبل از مسابقات قطر چه در مسابقات آسیایی، چه جام جهانی و چه المپیک حتی فینتالیست هم نداشتیم. به لطف خداوند و در مسابقات قطر با کسب مدال برنز انفرادی علاوه بر اینکه توانستیم رکورد کشوری را ارتقا دادیم به فینال راه پیدا کردیم و این خود جزو اولین ها بود و توانستیم مدال برنز را کسب کردیم. بعد از ان در مسابقات جام جهانی هند بود که باز برای اولین بار به فینال راه پیدا کردیم که ما توانستیم در آن رقابت ها مدال طلا را کسب کنیم که اولین مدال طلای انفرادی بود. بعد از این دوره در مسابقات جام جهانی کراوسی نیز باز هم توانستیم مدال طلا بگیریم که دونی مدال جهانی را به دست آوردیم و باعث شد که دیده شدن این رشته شد در بین تیراندازان کشورهای دیگر باعث شد تا روی ایران حساب ویژه ای باز کنند و در محاسبات خود ناچار شدند از ورزشکاران ایرانی هم استفاده کنند در آموزش هایی که قرار است به تیراندازان ارائه بدهند. وی با شاره به سجده شکر بعد از پیروزی و بوسه بر چفیه نیز گفت: این چفیه را خود تهیه کرده بودم و بعنوان نماد مقاومت ملت ایران از آن استفاده کردم و دسوت داشتم نمادی را ارائه می دادم که نشان دهنده مقاومت مردم ایران باشد. ایران اسلامی از استعدادهای زیادی در حوهزه های مختلف برخوردار است به خصوص در استان ایلام که خودم را متعلق به آنجا می دانم. تلاش شناسنامه من متعلق به دهلران و متعلق به استان ایلام است و این را با هیچ چیز معاوضه نخواهم کرد. افتخار می کنم که متعلق به استان ایلام هستم استانی که درخشش خاصی در دفاع مقدس داشت و زنان و مردان باغیرت و شهامت این دیار در دوران جنگ تحمیلی نه تنها مرزها را ترک نکردند بلکه جانانه از نظام و انقلاب دفاع کردند. استان ایلام یکی از استان هایی است که در رشته تیراندازی حرفی برای گفتن دارد و مطمئنا این ورزش در استان ایلام ظرفثیت های خود را بیش از پیش نه فقط در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی نیز به نمایش خواهد گذاشت. از خانم غیاثی بعنوان رئیس هیئت تیراندازی استان و مدیر کل ورزش و جوانان استان بخاطر حمایت هایی که داشتند کمال تقدیر و تشکر را دارم. نمایندگان کشورهای مسلمان نیز این مدال را به نوعی متعلق به خودشان می دانستند و آن را برای کشورهای مسلمان هم افتخار می دانند. مخصوصا در اعیاد مبارک بسیار بازخودر خوبی داشت و این نمایندگن خوشحالی خود را ابراز کردند.
"جواد فروغی"، دارنده مدال طلای المپیک و ملی‌پوش تپانچه کشورمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلام بیدار بعد از کسب مدال طلای المپیک توکیو گفت: در رشته تیراندازی مخصوصا در بخش تفنگ، موفقیت هایی به دست آمده بود و فینالیست هایی را حتی ما در المپیک های قبلی هم شاهد بودیم، البته نه در حد مدال آوری. وی خاطرنشان کرد: در بخش تپانچه متاسفانه تا قبل از مسابقات قطر، چه در مسابقات آسیایی، چه جام جهانی و چه المپیک حتی تجربه حضور در فینال را نداشتیم. فروغی اظهار کرد: به لطف خداوند و در مسابقات قطر با کسب مدال برنز انفرادی علاوه بر اینکه توانستیم رکورد کشوری را ارتقاء دهیم به فینال نیز راه پیدا کردیم و توانستیم مدال برنز را کسب کنیم. دارنده مدال طلای المپیک افزود: بعد از آن در مسابقات جام جهانی "هند" باز هم برای اولین بار به فینال راه پیدا کردیم که توانستیم در آن رقابت ها مدال طلا را کسب کنیم که اولین مدال طلای انفرادی نیز به شمار می رفت. ملی‌پوش تپانچه کشورمان بیان کرد: بعد از این دوره نیز در مسابقات جام جهانی کراوسی باز هم موفق به کسب مدال طلا شدیم، در این شرایط نیز دومین مدال جهانی را کسب کردیم و باعث شد سایر کشورهای مدعی روی ایران حساب ویژه ای باز کنند. در برخی مواقع نیز در بحث ارائه اموزش ها به تیراندازان در محاسبات خود ناچار شدند از ورزشکاران ایرانی هم استفاده کنند. وی با شاره به سجده شکر بعد از پیروزی و بوسه بر چفیه نیز گفت: این چفیه را خود تهیه کرده بودم و بعنوان نماد مقاومت ملت ایران از آن استفاده کردم و دسوت داشتم نمادی را ارائه می دادم که نشان دهنده مقاومت مردم ایران باشد. ایران اسلامی از استعدادهای زیادی در حوهزه های مختلف برخوردار است به خصوص در استان ایلام که خودم را متعلق به آنجا می دانم. تلاش شناسنامه من متعلق به دهلران و متعلق به استان ایلام است و این را با هیچ چیز معاوضه نخواهم کرد. افتخار می کنم که متعلق به استان ایلام هستم استانی که درخشش خاصی در دفاع مقدس داشت و زنان و مردان باغیرت و شهامت این دیار در دوران جنگ تحمیلی نه تنها مرزها را ترک نکردند بلکه جانانه از نظام و انقلاب دفاع کردند. استان ایلام یکی از استان هایی است که در رشته تیراندازی حرفی برای گفتن دارد و مطمئنا این ورزش در استان ایلام ظرفثیت های خود را بیش از پیش نه فقط در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی نیز به نمایش خواهد گذاشت. از خانم غیاثی بعنوان رئیس هیئت تیراندازی استان و مدیر کل ورزش و جوانان استان بخاطر حمایت هایی که داشتند کمال تقدیر و تشکر را دارم. نمایندگان کشورهای مسلمان نیز این مدال را به نوعی متعلق به خودشان می دانستند و آن را برای کشورهای مسلمان هم افتخار می دانند. مخصوصا در اعیاد مبارک بسیار بازخودر خوبی داشت و این نمایندگن خوشحالی خود را ابراز کردند.
"جواد فروغی"، دارنده مدال طلای المپیک و ملی‌پوش تپانچه کشورمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلام بیدار بعد از کسب مدال طلای المپیک توکیو گفت: در رشته تیراندازی مخصوصا در بخش تفنگ، موفقیت هایی به دست آمده بود و فینالیست هایی را حتی ما در المپیک های قبلی هم شاهد بودیم، البته نه در حد مدال آوری. وی خاطرنشان کرد: در بخش تپانچه متاسفانه تا قبل از مسابقات قطر، چه در مسابقات آسیایی، چه جام جهانی و چه المپیک حتی تجربه حضور در فینال را نداشتیم. فروغی اظهار کرد: به لطف خداوند و در مسابقات قطر با کسب مدال برنز انفرادی علاوه بر اینکه توانستیم رکورد کشوری را ارتقاء دهیم به فینال نیز راه پیدا کردیم و توانستیم مدال برنز را کسب کنیم. دارنده مدال طلای المپیک افزود: بعد از آن در مسابقات جام جهانی "هند" باز هم برای اولین بار به فینال راه پیدا کردیم که توانستیم در آن رقابت ها مدال طلا را کسب کنیم که اولین مدال طلای انفرادی نیز به شمار می رفت. ملی‌پوش تپانچه کشورمان بیان کرد: بعد از این دوره نیز در مسابقات جام جهانی کراوسی باز هم موفق به کسب مدال طلا شدیم، در این شرایط نیز دومین مدال جهانی را کسب کردیم و باعث شد سایر کشورهای مدعی روی ایران حساب ویژه ای باز کنند. در برخی مواقع نیز در بحث ارائه اموزش ها به تیراندازان در محاسبات خود ناچار شدند از ورزشکاران ایرانی هم استفاده کنند. وی با شاره به سجده شکر بعد از پیروزی و بوسه بر "چفیه" نیز گفت: از چفیه بعنوان نماد مقاومت ملت ایران استفاده کردم و علاقه داشتم نمادی را ارائه می دادم که نشان دهنده مقاومت مردم ایران باشد. فروغی در ادامه با اشاره به استعدادهای فراوان در این رشته ورزشی گفت: ایران اسلامی از استعدادهای زیادی در رشته های ورزشی برخوردار است به خصوص در استان ایلام که خودم را متعلق به آنجا می دانم. شناسنامه من متعلق به دهلران و متعلق به استان ایلام است و این را با هیچ چیز معاوضه نخواهم کرد. دارنده مدال طلای المپیک گفت: افتخار می کنم که متعلق به استان ایلام هستم استانی که درخشش خاصی در دفاع مقدس داشت و زنان و مردان باغیرت و شهامت این دیار در دوران جنگ تحمیلی نه تنها مرزها را ترک نکردند بلکه جانانه دفاع کردند. ملی‌پوش تپانچه کشورمان ادامه داد: استان ایلام یکی از استان هایی است که در رشته تیراندازی حرفی برای گفتن دارد و مطمئنا این ورزش در استان ایلام ظرفیت های خود را بیش از پیش نه فقط در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی نیز به نمایش خواهد گذاشت. فروغی از رئیس هیئت تیراندازی استان و مدیرکل ورزش و جوانان استان بخاطر حمایت های صورت گرفته، تقدیر و تشکر کرد. وی درپایان عنوان کرد: نمایندگان کشورهای مسلمان هم این مدال را به نوعی متعلق به خودشان دانسته و آن را برای کشورهای مسلمان افتخار می دانستند؛ مخصوصا در اعیاد مبارک قربان و غدیر که نمایندگان این کشورها خوشحالی خود را ابراز کردند. انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب