کد مطلب: 52808
تاریخ انتشار : 1400-04-27 11:34
رئیس مجلس از رها سازی ۱۵۰ متر مکعب آب در ثانیه از سد کرخه و دز و رفع مشکل تولید سیمان و میلگرد با اعطای برق شبانه خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار "محمدباقر قالیباف"، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه (27 تیر) و پس از قرائت گزارش کمیسیون انرژی در مورد خاموشی‌های برق و مانع زدایی از صنعت برق کشور و اظهار نظر نمایندگان مجلس در این باره گفت: موضوع خشکسالی و عدم بارندگی نه تنها در کشور ما بلکه در منطقه و سطح جهان وجود دارد، در کشور ما نیز در برخی استان‌ها بیشتر و در برخی کمتر است و همه باید دست به دست هم بدهیم که این مشکل را حل و فصل کنیم.

وی افزود: الحمدالله با تصمیماتی که گرفته شد مشکلات برق خانگی در بحث قطعی برق حل و فصل شد؛ برق بخشی از صنعت قطع شد و به سمت بخش خانگی آمد؛ البته ما مشکلاتی در بخش سیمان و میلگرد پیدا کردیم که با دادن برق شبانه این مشکلات نیز حل می شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: ما باید به سمت سیاست گذاری درست و سرمایه گذاری و قوانینی برویم که زیر ساختهای کشور را خصوصا در بخش برق و انرژی های تجدید پذیر تقویت کند.

قالیباف اظهار داشت: در بودجه ۱۴۰۰ تصمیم خوبی برای حوزه برق، عدالت در مصرف برق، قیمت گذاری و سرمایه گذاری گرفته شد که اگر به آن سمت حرکت کنیم مشکلات حل می شود.

وی افزود:‌ نارسایی هایی وجود دارد و در برخی از استان‌ها این فشار بیشتر است، دولت در حال تدبیر در این باره است و پیگیری‌هایی هم انجام داده است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: رها سازی ۱۵۰ متر مکعب آب در ثانیه از سد کرخه و دز در دستور کار قرار گرفت که مشکل بخش کشاورزی و همچنین هور حل و فصل شود؛  امیدواریم با برنامه ریزی دقیق در زیر ساخت‌ها این مشکلات حل و فصل شود.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب