کد مطلب: 51762
تاریخ انتشار : 1400-01-18 09:39
فرماندار دهلران گفت: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان اقدامات سخت گیرانه در مبارزه با کرونا در دستور کار ستاد کرونای شهرستان است.

به گزارش ايلام بيدار ،"مجید عسگری"،در نشست ستاد کرونای دهلران اظهار داشت: علی رغم همه تلاش ها و اعمال محدودیت اما آمار کرونا در شهرستان رو به افزایش است.

وی بر ضرورت رعایت هرچه بیشتر پروتکل ها بهداشتی توسط مردم تاکید کرد و افزود: اقدامات سخت گیرانه کنترلی بر اساس قانون در مبارزه با کرونا در دستور کار است و اعضای ستاد کرونا باید با استفاده از همه ظرفیت ها پای کار باشند و بیش از گذشته و با سرعت بیشتر اقدامات را لحاظ کنند.

فرماندار دهلران به اقدامات ستاد کرونای شهرستان و زحمات کادر درمان هم اشاره و یادآور شد: مردم باید سطح همکاری و همراهی خود با متولیان را بیشتر و با همکاری مضاعف در مبارزه با کرونا اقدام کنند.

عسگری عادی انگاری را بزرگ ترین آفت در مواجه با کرونا ذکر و اضافه کرد: از مردم تقاضا داریم از عادی انگاری پرهیز و بیش از گذشته با توجه به شرایط قرمز شهرستان در رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و دوری از دورهمی های خانوادگی و تجمعات همت کنند.

وی به محدودیت ها و ممنوعیت ها در خصوص گروه های شغلی ۲ و ۳ و ۴ در شهرستان اشاره و با تقدیر از همکاری اصناف گفت: رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی در نانوایی ها، کنترل مسافران و ترددها و تست کرونا از مسافران، استفاده از اپلیکیشن ماسک در ادارات و نمونه گیری ها از دیگر موضوعاتی هستند که باید در این شرایط تشدید شوند.

فرماندار دهلران به فعالیت همیاران سلامت در روستاها با مسوولیت دهیار و عضویت پایگاه مقاومت بسیج و خانه بهداشت هم اشاره کرد و افزود: این افراد به موازات طرح شهید سلیمانی کارها و امورات مربوط به کرونا در سطح روستاها را پیگیری و اقدامات لازم را انجام می دهند.

 

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب