کد مطلب: 51604
تاریخ انتشار : 1400-01-07 07:25
محرومیتی که سالهاست بر سر استان ایلام سایه افکنده متاثر از نبود ظرفیت و کمبود منابع نیست بلکه ناشی از سوءمدیریت است. که در صورت داشتن مدیران با تدبیر و همچنین با صرف اندکی نگرش کارشناسانه می توان استان ایلام را از حالات بالقوه به حالت بالفعل در آورد و ایلام را در زمره استانهای در حال توسعه قلمداد کرد.

گروه اجتماعی ایلام بیدار:: ایلام به عنوان غربی ترین استان کشور ویکی از کهن ترین سرزمین های ایران باستان است که به رغم طبیعت بکر وجذاب،آثار تاریخی، آداب و رسوم وابنیه های قدیمی و باتوجه به نبود زیرساخت های مناسب جهت رفاه حال میهمانان نوروزی اما همواره مورد توجه خیل عظیمی از گردشگران و باستان شناسان قرارداد.

نبود زیر ساخت های مناسب درتمامی حوزه ها در استان ایلام به ویژه در شهرستان ها از جمله هلیلان وهمچنین دردهای ناشی از روزگاران ظلم و ستم شاهی و پشت سر گذاشتن بازسازی ویرانه های به جا مانده از جنگ تحمیلی در دوران دفاع مقدس که استان ایلام سپری تنومند وسدی محکم در برابر دشمنان بود سبب شد تا استعداد ها ،قابلیت ها و شایستگی هایش زیر سایه واژه محرومیت دفن شود و پتانسیل نهفته دربطنش فرصتی برای خودنمایی به دست نیاورد.

محرومیتی که باوجود خیل عظیم منابع خدادادی نفت و گاز و طبیعت بکر و گنج عظیمی از فرهنگ و تاریخ و تمدن که هرمهمان و گردشگری را مجذوب زیبایی خود می کند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

البته محرومیت در شهرستان های ایلام از جمله هلیلان بیشتر ریشه افکنده است و قطعاً این دیار ضرورت توجه هرچه بیشتر مسئولین را می طلبد.

محرومیت ایلام ناشی از سوء مدیریت است نه کمبود منابع

پس می‌توان دریافت محرومیتی که سالهاست بر سر استان ایلام سایه افکنده، متاثر از نبود ظرفیت و کمبود منابع نیست بلکه ناشی از سوءمدیریت و نبود مسئولین دلسوز در راس امور است. که در صورت داشتن مدیران لایق، با تدبیر و شایسته و همچنین با صرف اندکی نگرش کارشناسانه می توان استان ایلام را از حالات بالقوه به حالت بالفعل در آورد و ایلام را در زمره استانهای در حال توسعه قلمداد کرد.

بنابراین مسئولین و مدیران ارشد استانی باید توجه داشته باشند که در راستای بررسی و تحقق مطالبات و خواسته‌های به حق مردم پشت میز نشینی را کنار گذاشته و با حضور فیزیکی خود در مناطق محروم از نزدیک شاهد مشکلات و معضلات مردم باشند که این امر می‌تواند موجبات دلگرمی و دلخوشی مردم را به آینده ای روشن فراهم کند.

البته بسیاری از مسئولین استان در راستای تحقق شعار سال رهبری (تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ) که همواره چراغ راه کشور، مردم و مسئولان است در این ایام نوروز تعطیلات را کنار گذاشته در جهت رفع مشکلات مردم به ویژه در مناطق محروم محکم پای کار بودند و این موضوع در صورت مداومت می‌تواند نوید بخش روزهای خوش و حتی عبور از چنگال محرومیت در استان ایلام باشیم.

مدیران برای جهش تولید، موانع تولید را بردارند

در همین رابطه "سارا فلاحی"، نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از زیرساخت های روستاهای دهستان زردلان هلیلان در دیدار با مردم این مناطق گفت: شهرستان هلیلان  به ویژه منطقه زردلان در حال حاضر نیازمند توجه ویژه دولت در کلیه بخش ها است کما اینکه که این شهرستان پس از ارتقا تا به امروز در بسیاری ها از جهات دارای پیشرفت های بوده و بسیاری از مشکلات مردم این منطقه تاکنون رفع شده است.

وی اظهار کرد: کلیه مطالبات مردم باید توسط مسوولان به نمایندگان مردم در مجلس انتقال داده شود که امید داریم در اسرع وقت این خواسته ها و نیازها به نتیجه مطلوب منجر شود.

نماینده حوزه شمالی ایلام در مجلس افزود: کلیه مطالبات و خواسته های مردم شهرستان هلیلان در سفر امروز در مرکز بررسی می شود و اقدامات لازم برای رفع مشکلات  مردم این منطقه در دستور کار قرار می گیرد.

فلاحی تاکید کرد: کار جهادی مسوولان استانی و شهرستانی در هلیلان به ویژه منطقه زردلان ملموس و محسوس است، اما برای رهایی کامل این منطقه از محرومیت نیازمند تداوم این روند توسط مسوولان هستیم.

وی در ادامه با تاکید بر استفاده از نیروی بومی این شهرستان  نیز گفت: بر اساس قانون کار باید جوانان این منطقه که مستحق هستند در صنایع و کارخانجات منطقه خود به کار گمارده شوند. 

نماینده ایلام در مجلس گفت: هدف نمایندگان مجلس بر اساس ماهیت کار آنان خدمت به مردم است و در حد توان باید برای این مهم اهتمام داشته باشند.

فلاحی در بخشی دیگری از سخنان خود به شعار سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت:  همه ما باید برای تحقق شعار سال که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده اهتمام داشته باشیم و در این راستا حرکت کنیم.

وی یکی از موانع تولید در سال ۱۴۰۰ را عدم کارایی برخی مسوولان ذکر کرد و گفت: دغدغه مدیران در این مقطع حساس باید رفع مشکلات مردم و گام برداشتن در راستای جهش تولید باشد و موانع تولید را بردارند.

 

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب