کد مطلب: 51589
تاریخ انتشار : 1400-01-05 13:12
فرمانده انتظامی ایلام گفت: ۵۵ دستگاه انواع لوازم خانگی خارجی و قاچاق توسط کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان با ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد.

به گزارش ايلام بيدار ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سردار "دلاور القاصی مهر"، فرمانده انتظامی ایلام گفت: در پی اخبار و اطلاعات واصله به پلیس امنیت اقتصادی استان مبنی بر اینکه شخصی با هویت معلوم در امر قاچاق لوازم خانگی از شهرهای جنوبی کشور به داخل استان فعالیت دارد موضوع به صورت ویژه در دستور کار کار آگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با هماهنگی مرجع قضایی ، یک دستگاه سواری پژو را برای بررسی بیشتر متوقف و در بازرسی های اولیه از خودرو تعداد ۵۵ دستگاه انواع لوازم خانگی خارجی و قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش ریالی کالاهای مکشوفه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: در این راستا یک متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سردار القاصی مهر به شهروندان توصیه کرد: قاچاق کالا ضربه مستقیمی بر اقتصاد کشور می زند و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه فعالیت افراد در امر قاچاق ، موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان چرداول همچنین از پلمب ۶ واحد عرضه قلیان غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای دستورات صادره از ستاد مبارزه با کرونا ، با مشارکت انتظامی و شبکه بهداشت شهرستان تعداد ۶ واحد غیرمجاز قلیانی در این شهرستان پلمب شد.

سرهنگ مظفر مهدیخانی اظهار کرد: این واحدهای صنفی غیر مجاز ضمن اینکه به محلی برای تجمع اراذل و اوباش تبدیل شده بود، می توانند نقش مهمی در افزایش شیوع کرونا داشته باشند.

وی با تشکر از همکاری خوب مردم با پلیس، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مجرمانه بلافاصله موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

 

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب