سرویس: استان ایلامکد خبر: 51209|03:52 - 1401/12/08
نسخه چاپی

ایلام بیدار گزارش می دهد؛

نبود آموزشگاه‌های رانندگی و سرگردانی مردم سیروان

نبود آموزشگاه‌های رانندگی و سرگردانی مردم سیروان
فعال نبودن آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در شهرستان سیروان موجب شده تا افراد متقاضی، سرگردان شهرهای همجوار شوند.

به گزارشايلام بيدار،امروزه آنچه در کشورها به عنوان نماد فرهنگی مورد توجه قرار می گیرد ، عملکرد درست و صحیح رانندگان وسائل نقلیه در تردد در شهرها و کلان شهرها است به همین دلیل در بسیاری از کشورها ، آموزش کاربران ترافیک اهمیت بسزایی دارد تا با ورود این افراد به چرخه حمل و نقل ، ضمن رعایت فرهنگ ترافیک، میزان تصادفات و حوادث ناشی از رانندگی تا میزان قابل توجهی کاهش یابد.

ایران یکی از کشورهایی است که به رغم فرهنگ سازی و ارایه هشدارهای لازم، سالانه شاهد تصادفات جرحی و فوتی در جاده ها است هر چند آمار تصادفات و خسارت های جانی و مالی ناشی از آن در 10 سال اخیر به دلیل فرهنگ سازی و اعمال قوانین سختگیرانه کاهش یافته است.

براین اساس آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی از مراکز معتبر و قابل وثوق پلیس برای ارایه آموزش های مرتبط با رانندگی و همچنین نهادینه کردن فرهنگ ترافیک به شمار می آید که در سال های اخیر این آموزشگاه ها جدیدترین موارد قانونی و آیین نامه ای را به هنرجویان آموزش دادهاند.

 

نبود آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در شهرستان سیروان موجب شده تا متقاضیان با صرف هزینه و وقت اضافی به سایر شهرهای استان سفر کنند.

عدم دسترسی آسان مردم این شهرستان به آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی در سایر شهرها یکی از دلایل اصلی رویگردانی مردم و بخصوص جوانان برای دریافت گواهینامه است، همین موضوع سبب خواهد شد اغلب رانندگان در این شهرستان فاقد گواهینامه باشند و در مواقع تصادفات محتمل مشکلات و خسارات زیادی به علت نداشتن گواهینامه می شوند.

لزوم ایجادمرکزآموزش رانندگی در سیروان

یکی از شهروندان سیروانی در مورد این معضل می گوید: بسیاری از مردم برای دریافت گواهینامه متحمل هزینه های زیادی می شوند و راه اندازی آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در سطح شهرستان علاوه بر توجیه اقتصادی می تواند از بسیاری از رفت وآمدها جلوگیری نماید.

وی افزود: تا کی برای گرفتن یک گواهینامه، مردم به مرکز استان یا سایر شهرها بروند آنهم با وجود این کرایه های سنگین، خطرات جاده، مسافت زیاد و مشکلاتی از این قبیل؟

یکی دیگر از شهروندان، اظهارداشت: نبود آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در این شهرستان سبب می شود اغلب جوانان بدون داشتن مهارت و آموزش های لازم اقدام به رانندگی در سطح شهرستان و روستاها کنند که اغلب منجر به حوادث ناگواری می شود.

این شهروند سیروانی بیان داشت: پیگیری‌های لازم در این خصوص باید توسط مسئولین مربوطه انجام شود، چراکه این اقدام علاوه بر منافع بسیار برای مردم بخصوص جوانان، باعث ایجاد اشتغال برای چندین نفر در سطح شهرستان خواهد شد.

وی که خود یکی از رانندگان خودروهای سنگین در شهرستان است، افزود: فعال شدن آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در سیروان گام مهمی در راستای افزایش فرهنگ ترافیک محسوب می‌شود و امیدواریم مسئولان استان و شهرستان این خواسته مردم را عملی کنند.

وی ادامه داد: داشتن گواهینامه رانندگی، در عصر تکنولوژی و ارتباطات یک ضرورت انکار ناپذیر در تسهیل زندگی روزمره افراد محسوب می شود.

این شهروند سیروانی خاطرنشان کرد: امروزه یادگیری مهارت رانندگی برای همه یک نیاز اساسی محسوب می‌شود و رانندگی با داشتن مدرک و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی آسودگی و امنیت خاطر را برای شهروندان در پی دارد.

وی افزود: امیدواریم مسئولان استان و شهرستان این خواسته بحق مردم سیروان را پیگیری و عملی نمایند.

 

انتهای پیام/الف

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب