کد مطلب: 51182
تاریخ انتشار : 1399-12-10 13:31
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تلاش خواهیم کرد ۷۵۰‌ میلیارد ریال دیگر هم در بخش توازن برای شروع بکار این‌ پروژه اختصاص داده شود.

به گزارش ايلام بيدار "نعمت الله ترکی"، معاون وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه در آیین معارفه و تکریم مدیرکل سابق و جدید راه و شهرسازی ایلام با اشاره به اینکه فعالیت های وزارت راه در ۲ بخش حمل و نقل و حوزه مسکن و شهرسازی انجام می شود، گفت: در حوزه آزادراهی اوایل انقلاب تنها ۱۵۰۰ کیلومتر آزادراه وجود داشت‌.

وی اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی ۶ هزار کیلومتر راه آهن در دستور کار وزارت قرار دارد که فعالیت راه آهن ایلام هم با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال در بودجه ۱۴۰۰ برای شروع بکار گنجانده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تلاش خواهیم کرد ۷۵۰‌ میلیارد ریال دیگر هم در بخش توازن برای شروع بکار این‌ پروژه اختصاص داده شود.

ترکی یادآور شد: ساخت بیش از ۴۷۰ هزار مسکن ملی در کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد که تا سال ۱۴۰۲ تحویل متقاضیان می‌شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ۹۰۰ هزار واحد مسکونی نیز که در تعهد دولت و وزارت قرار گرفته بود، در بیشتر استان‌ها احداث و به اتمام رسیده و واگذاری این واحدها نیز انجام شده است. 

ترکی با اشاره به اینکه پایان امسال، پرونده مسکن مهر را نیز تمام شده تلقی‌ می‌کنیم، اضافه کرد: در کنار این هدف گذاری، ساخت ۴۷۰ هزار مسکن جدید در قالب مسکن ملی در دستور کار وزارت قرار گرفت و سهمیه هر استانی نیز مشخص شده است. 

وی ادامه داد: عملیات اجرایی این واحدها آغاز و تمام واجدان شرایط متقاضی مسکن پالایش شدند و تا پایان نیمه اول ۱۴۰۲ تمام واحدهای مسکن ملی احداث و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: یکی دیگر از وظایف راه و شهرسازی در حوزه مسکن بازآفرینی شهری و کاهش حاشیه نشینی است و ماموریتی که وزیر راه در حکم آقای بهادری مدیرکل جدید راه و شهرسازی ایلام به آن تاکید داشته کاهش حاشیه‌نشینی و بازآفرینی شهری بوده است.

ترکی اظهار داشت: در حوزه بنیاد مسکن هم ۵۰ هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده است.

 

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب