کد مطلب: 51158
تاریخ انتشار : 1399-12-10 08:31
بار آخری که داشت به سوریه اعزام می‌شد، نزدیک ایام فاطمیه بود. مهدی می‌دانست مادرش در این ۱۰ روز که روضه می‌گیرد به کمک پسرش نیاز دارد، به همین دلیل قول داد تا آن زمان برگردد.

به گزارش ايلام بيدار ،گروه حماسه و مقاومت: از وقتی مهدی رفته بود، کوچه انگار یک چیزی کم داشت. نبودش حس می‌شد. حتی برای بچه‌های کوچکی که وقتی مشغول بازی بودند یک نفر با محبت از کنارشان رد می‌شد و گاهی به حرف‌ها و درد دل‌هایشان گوش می‌داد. یک نفری که حالا خیلی وقت پیدایش نشده.

اهالی محل سراغش را گرفتند. مادر گفت: یکدانه پسرش راهی سوریه شده تا برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) با تکفیری‌ها بجنگد. شنیدن این خبر تعجب داشت. مگر نه اینکه داعشی‌ها آنجا سر می‌برند و آدم‌ها را به بدترین شکلی می‌کشند؟ چطور مادر و پدر اجازه دادند تنها پسرشان راهی چنین سفری شود؟


شهید مهدی صابری در کنار حاج قاسم و شهید صدرزاده

اما هجرت با شیعیان افغانستانی سال‌هاست که خو گرفته و آنها را همچون نور به سوی رستگاری می‌برد. مگر نه اینکه پدر همین آقا مهدی سال‌ها قبل به عشق انقلاب و امام خمینی بار سفر بسته بود و راهی ایران شده بود؟ همان سال‌هایی که کشورش درگیر جنگ با شوروی بود و افکار کمونیستی رواج پیدا کرده بود. 

مهدی سر سفره چنین پدری نان خورده و تا ۲۴ سالگی قد کشیده بود. حالا او هم بر خود تکلیف می‌دانست مهاجر شود و نور را همراهی کند، اما چطور باید مادر و پدر را راضی می‌کرد؟ آنها اخبار سوریه را دنبال می‌کردند و خوب می‌دانستند در این سرزمین بلاخیز چه می‌گذرد.

او وقتی مقصود خود را با پدر در میان گذاشت، مخالفت پدر را دید، اما دست از اصرار برنداشت. پدر، رفتن به افغانستان را در تابستان بهانه کرد و اینکه در نبود او مادرش تنها می‌شود. مهدی قول داد تا وقتی پدر برنگشته مرد خانه شود، اما با آمدن پدر، نوبت پسر است که برود آنجا که دلش را خیلی وقت پیش روانه‌اش کرده بود. پدر می‌پذیرد؛ به شرطی که مادر مهدی هم دلش به رفتن پسر رضا دهد. 

وقتی پدر بر می‌گردد از خوشحالی مهدی می‌فهمد که مادر نیز اجازه داده. مهدی به سوریه می‌رود و با شجاعت و توانایی‌ای که از خود نشان می‌دهد، فرماندهی گردان حضرت علی اکبر لشکر فاطمیون را بر عهده او می‌گذارند. مهدی علاوه بر فرماندهی نیروهایش را امدادرسانی هم می‌کند.

بار آخری که داشت به سوریه  اعزام می‌شد، نزدیک ایام فاطمیه بود. مهدی می‌دانست مادرش در این ۱۰ روز که روضه می‌گیرد به کمک پسرش نیاز دارد، به همین دلیل قول داد تا آن زمان برگردد.

اما ۹ اسفند وقتی تنها پسر خانواده صابری در عملیات تل قرین شرکت کرده بود، توسط تک تیرانداز دشمن مورد هدف قرار گرفت و از ناحیه سر، شکم و پهلو گلوله به بدنش اصابت کرد. مهدی شب شهادت حضرت زهرا(س) همانطور که قول داده بود برگشت و پیکر پاکش در گلزار شهدای قم به خاک سپرده شد. 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

پایشنامه #مپتا-ایلام / محورهای مهم رسانه و شبکه های اجتماعی جمعه 8 اسفند ماه 1399 ایسنتاگرام کاربران ایلامی در اینستاگرام به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر با ارائه پست های مختلفی این روز را گرامی داشتند. کاربران اصلاح طلب در فضای اینستاگرام در مطالبی از برگزاری نماز جمعه در منطقه پرخطر شیوع کرونای جهش یافته انگلسی در دهلران انتقاد و آن را مغایر با سلامت مردم تلقی کردند. خبرگزاری ها مهر ایلام در مطلبی با عنوان "کابوس کرونای انگلیسی در ایلام/ تعداد مبتلایان افزایش یافت" نوشت: با افزایش تعداد مبتلایان به کرونای انگلیسی در استان ایلام، موجی از نگرانی بین مردم و مسئولان استان به وجود آمده است. ایرنای ایلام نیز با انتشار اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی با عنوان "اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص دارو و غذای کودک" نوشت: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص کمبود دارو و غذای کودک در این استان اطلاعیه ای صادر و اعلام کرد: عمده شیرهای مصنوعی رگولار و غذاهای کودک مورد استفاده نوزادان و کودکان در سطح استان موجود است. فارس ایلام نیز در مطلبی با عنوان "هزینه‌های اضافی پترشیمی و پالایشگاه ایلام صرف کارگران شود" نوشت: امام جمعه ایلام گفت: هزینه ‎های اضافی پتروشیمی و پالایشگاه ایلام صرف کارگران اخراج شده شود و به کسانی که حقوقشان پرداخت نشده داده شود. تسنیم ایلام نیز با مطلب "اقبالی که با کارگران ایلامی همراه نیست / وعده سرخرمن همچنان ادامه دارد"، نوشت: سنیم از شروع مشکلات کارگری در ایلام و شانه خالی کردن مسئولان از حل مشکلات این افراد روایت می‌کند. ایسنا ایلام نیز در مطلبی با عنوان "تعداد مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا در دهلران به ۱۴ نفر رسید"، نوشت: رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از نمونه‌های ارسالی به مرکز کشور جهت تشخیص بیماری کرونای جهش یافته انگلیسی، تعداد ۱۲ مورد از این نمونه‌ها مورد تایید قرار گرفت. محلی ایلام بیدار در خبری با عنوان "طرح غربالگری کرونا در پایانه تجاری مهران اجرا می شود"، نوشت: مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: مرز رسمی و بین المللی مهران با رعایت تمامی پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان برای انجام مبادلات مرزی با تجار عراقی فعال است. تابناک ایلام نیز در خبری با عنوان "دستگیری ۳ نفر از متهمان به سرقت دریچه‌های آب و فاضلاب در ایلام"، نوشت: ماموران کلانتری ۱۲ و ۱۳ این شهرستان با پیگیری موضوع ۳ نفر عامل سرقت‌ها و یک نفر مالخر دریچه‌های آب و فاضلاب را شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند. توئیتر فعالان توئیتری همچنان به مناسبت سالروز ولادت امام اول، کلید واژه #مولا_علی را در توئیتر داغ کردند.
پایشنامه #مپتا-ایلام / محورهای مهم رسانه و شبکه های اجتماعی شنبه 9 اسفند ماه 1399 ایسنتاگرام کاربران ایلامی در اینستاگرام به مناسبت سالروز وفات حضرت زینب (س) در پست های مختلفی این روز را تسلیت گفتند. همچنین یکی از مهمترین محورهای ایسنتاگرام به مناسبت سالروز تغییر قبله مسلمین از بیت المقدس به مکه معظمه بود. نارضایتی چندین باره مردم ایوان از آلایندگی پرتروشیمی ایلام؛ مردم با انشتار پست های مختلفی خواستار رفع آلودگی و تاثیرات مستقیم آن بر سلامت مردم و جنگل ها هستند. تعلل در راه اندازی جایگاه سوخت پارس در شهرستان دره شهر داد رانندگان و کشاورزان منطقه را درآورده و با انشتار پست های مختلفی خواستار تعیین تکلیف آن توسط مسئولان شدند. خبرگزاری ها مهر ایلام در خبری از " وقوع مجدد صدای مهیب در عباس آباد دره شهر" خبر داد و نوشت: ندماهی است که صداهای مهیب همراه با لرزش باعث رعب و وحشت مردم روستای عباس آباد از توابع شهرستان دره شهر در جنوب استان ایلام شده است. عصر امروز وقوع مجدد صدای مهیب همراه با لرزش باعث وحشت مردم روستای عباس آباد شد. ایرنای ایلام نیز در مطلبی با عنوان " کنترل مسافران ورودی از خوزستان و عراق به ایلام باید تشدید شود"، نوشت: رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: وضعیت حاد کرونای جهش یافته انگلیسی در استان خوزستان و کشور عراق سلامت و امنیت استان ایلام را به علت همجواری با این مناطق به مخاطره انداخته است. فارس ایلام نیز در مطلبی به نقل از امام جمعه ایلام نوشت: رسانه‌ها با حفظ حریم انتقاد کنند، اصحاب رسانه باید با حفط حریم افراد، نقاد باشند و مدیران نیز همکاری لازم را برای پاسخگویی داشته باشند. شبستان ایلام در خبری با عنوان "جشنواره نماز و رسانه در ایستگاه اخر" نوشت: آیین اختتامیه هفتمین جشنواره نماز و رسانه با تجلیل از برگزیدگان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مسئولان فرهنگی و اجرایی استان برگزار شد. ایسنای ایلام نیز در مطلبی با عنوان " بازرس جدید کل استان ایلام معارفه شد" نوشت: در این مراسم از زحمات هواسی تقدیر و مهدی اصلانی کرچی به عنوان بازرس کل استان معارفه شد. حلی ایلام بیدار در گزارشی با عنوان " کرونا، شب عید و دست های خالی کارگران" نوشت: اعمال محدودیتها و تعطیلی کسب و کارها در پی شیوع کرونا به همین جا ختم نمی شود و در کمال ناباوری به تعداد کثیری از کارخانه ها هم خسارت وارد شده است. به همین دلیل کارفرمایانِ متضرر چاره ای جز اخراج کارگران و یا تعدیل نیرو برای خود نمی بینند. همچنین این پایگاه خبری در خبری با عنوان ؛حمله افراد ناشناس به ماموران انتظامی در پل گاومیشان؛ نوشت: دقایقی قبل دو مامور نیروی انتظامی مستقر در "پل گاومیشان" در درگیری با اشرار مسلح شهید شدند. تابناک ایلام نیز در گزارشی با عنوان " هلران را قرنطینه کنید!" نوشت: هرچند مسئولین این حوزه نیز تنها بر انکار وتکذیب ها در خصوص روند شیوع ویروس جهش یافته متمرکز شده اند ،اما این پاک کردن صورت مساله چیزی از واقعیت اظهر من الشمس پراکندگی ویروس کرونای انگلیسی در مناطقی از استان خصوصا شهرستان دهلران کم نخواهد کرد . توئیتر فعالان توپیتری ایلام در رابطه با اخراج کارگران پتروشیمی و پالایشگاه ایلام در پایان سال ضمن ارائه مطالبی خواستار ورود دستگاه های مربوطه برای رفع مشکل شدند.
پایشنامه #مپتا-ایلام / محورهای مهم رسانه و شبکه های اجتماعی یکشنبه 10 اسفند ماه 1399 ایسنتاگرام کاربران ایلامی در اینستاگرام در پی حمله افراد ناشناس به مقر نیروی انتظامی و شهادت دو مامور ناجا، یاد و خاطره سرباز وظیفه شناس محمد دریکوند و شهید باصره را گرامی داشتند. حواشی مربوط به شورای شهر ایلام و مباحث فساد مالی دوباره وارد فاز جدید شده و این بار کاربران اینستاگرامی با انتشار پست هایی دوباره خواهان ورود مراجع قضایی به این ماجرا شدند. فردی که با انتشار فیلم های شخصی یک خانم وی را مورد تهدید قرار داده بود از دیگر موضوعات مطروحه در مباحث امروز اینستاگرام بود. خبرگزاری ها مهر ایلام در خبری به نقل از سرپرست استانداری ایلام نوشت: " مردم استان ایلام همچنان در انتظار شنیدن صدای سوت قطار هستند"، سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه مردم استان ایلام همچنان در انتظار شنیدن صدای سوت قطار هستند، گفت: راه توسعه ایلام از مسیر زیرساخت های ارتباطی می گذرد. ایرنا ایلام در خبری با عنوان با عنوان " معاون وزیر راه: هشت هزار کیلومتر به طول آزادراه های کشور افزوده شد"، نوشت: در حوزه حمل و نقل ریلی ۶ هزار کیلومتر راه آهن در دستور کار وزارت قرار دارد که فعالیت راه آهن ایلام هم با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال در بودجه ۱۴۰۰ برای شروع بکار گنجانده شده است. فارس ایلام هم در گزارشی با عنوان " مرگ تلخ قنات‌های باستانی و تاریخی استان ایلام/ ۶۰ قنات به کمک سپاه احیا شدند"، نوشت: قنات‌های استان ایلام مرگ را به نظاره نشسته‌اند چرا که حفر چاه‌های غیرمجاز و عدم لایروبی مناسب سبب شده تا شاهد خشکی قنات‌ها یکی پس از دیگری باشیم و به گفته‌ متولیان امر کمبود اعتبارات از عوامل جلوگیری از احیا این قنات‌ها بوده است. تسنیم ایلام نیز در خبری به نقل از امام جمعه ایلام با عنوان "امام جمعه ایلام: سازمان بازرسی گلوگاه‌های فساد را شناسایی کند؛ُ نوشت: امام جمعه ایلام گفت: شرط موفقیت سازمان بازرسی در استان ایلام شناسایی بستر و گلوگاه‌های فساد است. ایسنا ایلام نیز نوشت: "پیام تسلیت فرمانده انتظامی ایلام به مناسبت شهادت سرباز وظیفه محمد مهدی دریکوند"، سرهنگ دلاور القاصی‌مهر، فرمانده انتظامی استان ایلام به مناسبت شهادت سرباز مدافع وطن سرباز وظیفه محمد مهدی دریکوند پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد. ایلام بیدار در مطلبی با عنوان " پافشاری شهردار ایلام بر یک انتصاب پر ابهام" نوشت: یکی از امضا کنندگان نامه معروف ۶۷ فعال سیاسی استان ایلام در حمایت از تحصن نمایندگان مجلس ششم که نامه سرگشاده ای به رهبر معظم انقلاب نوشتند، اخیرا بعنوان سرپرست یکی از سازمان های شهرداری ایلام منصوب شده است.شهردار ایلام در حالی بر انتصاب این فرد مساله دار پافشاری می کند که گماردن تعدادی از مدیران وقت در دوران مروارید، استاندار اسبق ایلام بر اساس لیست معروف ۶۷ نفره هم با حاشیه های زیادی همراه شده بود. تابناک ایلام نیز در مطلبی با عنوان " کرونا در پستوی منازل" نوشت: مراسمات زنانه یکی از عوامل اصلی سرایت بیماری کرونا در بین افراد جامعه است که در محیط های کم حجم و با تراکم بالا بدون فاصله گذاری انجام می شود. توئیتر فعالان توئیتری ایلام در رابطه با تجمعات انجام گرفته این روزها در شهر ایلام مطالبی را ارائه و خواستار پیگیری و رفع مشکلات انها توسط مراجع ذیصلاح شدند.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب